Strona główna 0_Slider Renata Przemyk zaśpiewa na balu dla Mai Tyczyno

Renata Przemyk zaśpiewa na balu dla Mai Tyczyno

0

Znakomita polska wokalistka wystąpi z recitalem dla 9-letniej Mai Tyczyno ze Świdnicy. Renata Przemyk dołącza do grona wielu osób, które chcą wesprzeć kosztowne leczenie i rehabilitację dziewczynki, dotkniętej ciężką genetyczną chorobą. Bilety na bal z recitalem i licytacją przedmiotów m.in. od prezydentów Komorowskiego i Dudy są jeszcze do kupienia.

Maja Tycyno i Renata PrzemykNa co choruje Maja? Delecja długiego ramienia chromosomu 2 – ta nazwa niewiele mówi, to bardzo rzadkie schorzenie genetyczne, które sprawiło, że Maja rozwija się inaczej niż jej rówieśnicy. Nikt nie dawał jej szans – miała być rośliną. Dziś, dzięki ogromnej determinacji rodziców, wsparciu wielu ludzi dobrej woli, Maja chodzi, kontaktuje się z otoczeniem.

Maja Tyczyno (1)Maja ma poszerzenie komór bocznych i środkowej mózgowia, dysmorfię twarzo-czaszki, spory niedosłuch, zeza i astygmatyzm, a do tego nie ma… kanalików łzowych. Wadliwie zbudowane są Mai: przełyk, żołądek, przegroda nosowo-gardłowa, nerki, rączki i nóżki. Dziewczynka ma też opóźniony rozwój psychoruchowy. I tak trudną sytuację pogorszyło załamanie zdrowia, do którego doszło w ubiegłym roku. Po ciężkim ataku padaczki rodzice obawiali się, że dziewczynka straci wszystkie nabyte umiejętności. – Tak się na szczęście nie stało, ale wciąż zmagamy się z bardzo poważnymi konsekwencjami i dodatkowymi schorzeniami, które się pojawiły. Cały czas nasze dziecko wymaga bardzo kosztownego leczenia i rehabilitacji – mówi Małgorzata Tyczyno. Nie traci jednak wiary!

Maja Tyczyno (3)Dla Mai rodzice  organizują bal, którego gwiazdą będzie Renata Przemyk, znana z takich piosenek jak „Babę zesłał Bóg” czy „Ten taniec”. Dobrej zabawie towarzyszyć będzie licytacja, na której pojawi się wiele cennych przedmiotów, min. długopis od prezydenta Andrzeja Dudy, pióra przekazane przez Marka Michalaka Rzecznika Praw Dziecka, prezydenta Bronisława Komorowskiego i minister Annę Zalewską. Nie zabraknie pięknej biżuterii, obrazów i rękodzieła. Całość dochodu z licytacji zostanie przekazana na leczenie Mai.

Cena balu to 440 złotych od pary. Rezerwacja: [email protected] lub tel.: 661 200 000. Bal rozpocznie się 4 lutego o godzinie 18.00 w świdnickim Hotelu pod Wierzbą.

Maja Tyczyno (2)Mai można pomóc:

przekazując 1% podatku:

Dolnośląska Fundacja Ochrony Zdrowia

KRS 0000050135

 z dopiskiem: darowizna na cele ochrony zdrowia „Lalka”

A także wpłacając datki na POMAGAM.PL.

/opr. red./
Zdjęcia archiwum Małgorzaty Tyczyno

 

 

Poprzedni artykułKortez, KAT & Roman i nowa edycja Świdnickich Recenzji Muzycznych
Następny artykułRoztrwonił 20 tysięcy złotych, a udawał ofiarę rozboju