Strona główna Wydarzenia Świebodzice Rekordowy finał WOŚP w Świebodzicach

Rekordowy finał WOŚP w Świebodzicach

0

Ponad 78 tys. zł – to kolejny rekord zbiórki dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świebodzicach. – Dziękuję wszystkim, którzy nas wsparli, świebodziczanie, jesteście najwspanialsi! – dziękuje wzruszona Zofia Marek, szefowa świebodzickiego sztabu WOŚP.

IMG_7571
Wielkie i jubileuszowe – bo 25. – granie miało miejsce w całej Polsce w minioną niedzielę. W Świebodzicach jak zawsze spotkaliśmy się w hali sportowo-widowiskowej OSiR Świebodzice Sp. z o.o., gdzie od godz. 13:00 do 20:00 odbywało się mnóstwo imprez i wydarzeń.  Świebodzicki finał WOŚP otworzyli wspólnie: Zofia Marek i burmistrz Bogdan Kożuchowicz, który po raz kolejny honorowo patronował akcji.
– Świebodzice od lat pokazują, że mają wielkie serca, dziś możemy to zrobić ponownie, dziękuję organizatorom, całemu sztabowi a przede wszystkim wspaniałej młodzieży, która aktywnie uczestniczy w przygotowaniu tego wydarzenia, ale i zbieraniu pieniędzy – podkreślał burmistrz Bogdan Kożuchowicz. Kilka ciepłych słów powiedział także prezes OSiR Janusz Zieliński.

IMG_7479Świebodzickie finały WOŚP mają swój niepowtarzalny charakter – to mnóstwo występów na scenie w wykonaniu przedszkolaków i uczniów świebodzickich szkół, ale także stoiska z ciastami i słodkościami, przygotowane przez szkoły, loterie fantowe, kramy z różnościami, kąciki zabaw dla najmłodszych; ale także np. przejazdy zabytkowymi pojazdami – w tym roku pod halą kursował SKOT z Muzeum Broni i Militariów w Witoszowie. Podczas trwania akcji panie ze Świebodzickiej Rady Seniorów „wydziergały” wspólnie ponad 50-metrowy szalik, który zostanie najprawdopodobniej przerobiony na ciepłe kocyki dla zwierzaków ze świdnickiego schroniska. A na ulicach miasta niestrudzenie kwestowało 110 wolontariuszy– tego dnia młodzi ludzie z charakterystycznymi identyfikatorami i puszkami Orkiestry korzystali z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską.

IMG_7496
Od 11.00 do 15.00 w holu Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych można było oddać krew, do czego gorąco zapraszali członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi w Świebodzicach wraz ze swoją nową, sympatyczną maskotką, Kropelką. Zbiórka była bardzo udana – krew oddały 32 osoby spośród 50 zarejestrowanych. Zebrano 14,4 litra bezcennego leku, a warto dodać, że aż 14 osób oddało krew po raz pierwszy. Żelaznym punktem finału była oczywiście licytacja darów od przyjaciół Orkiestry, z której zebrano także rekordową kwotę blisko 14 tys. zł. Finałowym momentem było tradycyjne Światełko do nieba.

IMG_7598
– W imieniu całego Sztabu w Świebodzicach dziękuję – z serca za serce – wszystkim mieszkańcom miasta, rodzicom, szkołom, przedszkolakom, ofiarodawcom, absolutnie wszystkim za piękny, rodzinny klimat naszego Finału – podsumowuje Zofia Marek. – O naszym wyniku mówił w TVN o północy Jurek Owsiak, zebraliśmy jak na nasze miasto naprawdę kosmiczną kwotę 78 179, 58 zł. Dziękuję!

Agnieszka Bielawska-Pękala, UM Świebodzice
Zdjęcia UM Świebodzice

Poprzedni artykułZabił żonę z zazdrości? Ruszył proces
Następny artykułŚnieżnie i ślisko. Gdzie dzwonić z interwencją?