Strona główna 0_Slider Przygotowują przebudowę drogi ze Świdnicy do Wałbrzycha

Przygotowują przebudowę drogi ze Świdnicy do Wałbrzycha

13

11-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej ze Świdnicy do Wałbrzycha przez Modliszów doczeka się gruntownej przebudowy. W tej chwili trwa opracowywanie koncepcji, na kwiecień planowane jest ogłoszenie przetargu na wykonanie prac w systemie „Zaprojektuj i wybuduj.” Inwestorem jest Dolnośląska Służba Dróg i Kolei.

droga na WałbrzychW tej chwili za 419 tysięcy złotych opracowywana jest koncepcja projektu pn. „Trasa Sudecka – przebudowa drogi wojewódzkiej nr 379 od ronda ul. Uczniowskiej w miejscowości Stary Julianów do ronda ul. Wałbrzyska w  Świdnicy”. Koncepcja ma być gotowa do 27 marca 2017 roku. Na przygotowanie projektu i wykonanie przebudowy zwycięzca przetargu będzie miał trzy lata.

droga na Wałbrzych 1Droga od dawna jest bardzo zniszczona i łatanie nie przynosi żadnych efektów. Remont obejmie nie tylko jezdnię i pobocza. Planowane jest wybudowanie ścieżki rowerowej i chodnika do zjazdu na Bystrzycę. Powstaną dwa ronda: w Modliszowie i na skrzyżowaniu z trasą Witoszów-Bystrzyca. Inwestycja obejmie także poprawę łuków, budowę chodników i oświetlenia na terenach zabudowanych oraz zjazdów do posesji.

Ile będzie kosztować inwestycja, jeszcze nie wiadomo. Przygotowanie wyceny jest jednym z zadań wykonawcy koncepcji przebudowy. DSDiK sfinansuje prace z udziałem środków z RPO na lata 2014-2020.

/asz/

Poprzedni artykułBilety do Cinema 3D czekają [ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU]
Następny artykułZapaliło się drewno przy piecu