Strona główna 0_Slider Poznali sie na przystanku, poszli na „dziesionę”

Poznali sie na przystanku, poszli na „dziesionę”

4

Przypadkowa znajomość z przystanku autobusowego dla dwóch  mężczyzn może się skończyć karą nawet 15 lat więzienia. 26 i 27-latek na razie trafili do tymczasowego aresztu za rozbój  na dwóch świdnickich uczniach.

prokuratura216 stycznia tego roku obaj mężczyźni spotkali się na przystanku w centrum Świdnicy. – Jeden z nich bawił się nożem, tzw. motylkiem. Zauważył to drugi z mężczyzn i stwierdził, że skoro jest nóż, to może zrobią „dziesionę” (w slangu przestępczym „dziesiona” to rozbój  z użyciem noża, za co wg dawnego kodeksu karnego groziła kara z paragrafu 210 – stąd nazwa) – opisuje prokurator rejonowy Marek Rusin. Od pomysłu do realizacji nie minęło dużo czasu. W okolicach dyskontu na ulicy Głowackiego wypatrzyli dwóch młodych mężczyzn, jak się później okazało uczniów jednej ze świdnickich szkół, w wieku 19 i 20 lat. – Napastników nie powstrzymało to, że była godzina 11.30 i sporo przechodniów. Swoje ofiary zatrzymali na ulicy Spacerowej. Jeden zagrodził przejście, drugi przystawił chłopakowi nóż do szyi i zażądał telefonu komórkowego oraz pieniędzy – mówi prokurator. Uczeń oddał telefon i 10 złotych. Jego kolega, od którego zażądano dokładnie tego samego, zdołał uciec.

Policja ustaliła i zatrzymała napastników. Wczoraj sąd zadecydował o zastosowaniu  aresztu na trzy miesiące. Starszy ze sprawców rozboju był już wielokrotnie karany za podobne przestępstwa. Obu grozi surowa kara – od 3 miesięcy do 15 lat pozbawienia wolności.

/asz/

Poprzedni artykułPodczas porodu zmarł noworodek, jest śledztwo
Następny artykułRuszył nabór wniosków na nagrody dla sportowców