Strona główna 0_Slider Pogotowie… meblowe

Pogotowie… meblowe [FOTO]

11

Niecodzienne wykorzystanie karetki ratownictwa medycznego uchwycił w obiektywie jeden z Czytelników Swidnica24.pl. Do sytuacji doszło dzisiaj na osiedlu Zawiszów w Świdnicy.

karetka-1-2Zdjęcia nie pozostawiają złudzeń, że w pełni oznakowany pojazd ratownictwa medycznego nie został wykorzystany do przewozu urządzeń czy sprzętu typowego dla placówek leczniczych (chyba że jest to wyposażenie pokoju socjalnego).

Jeżeli jest to samochód firmy przeprowadzkowej, na pewno nie powinien poruszać się z pełnym oznakowaniem dla służb uprzywilejowanych, a na tym ze zdjęć widać wyraźnie emblemat ratownictwa medycznego, belkę i sygnalizator świetlny na dachu. Jak zaznacza oficer prasowy KPP w Świdnicy Grzegorz Oleśkiewicz, pojazd służb uprzywilejowanych sprzedany “cywilom” musi zostać pozbawiony wszelkich oznakować i sygnalizatorów.

Niewykluczone, że do transportu mebli została wykorzystana karetka transportowa jednej z dolnośląskich stacji Pogotowia Ratunkowego. Czekamy na odpowiedź.

Aktualizacja: Sytuacja znalazła swoje wyjaśnienie. Z Redakcją skontaktowała się właścicielka samochodu. To pojazd prywatny, który w najbliższych trafi do firmy zajmującej się transportem medycznym. Pojazd jednorazowo został wykorzystany do celów innych niż transport medyczny.

/asz/
Za zdjęcia dziękujemy czytelnikowi.