Strona główna 0_Slider Olbrzymi Nero pomaga chorym

Olbrzymi Nero pomaga chorym [FOTO]

3

Wzbudzał nieco obaw, ale przede wszystkim zachwyt. Bernardyn olbrzymi był prawdziwą atrakcją dla świdniczan, którzy dzisiaj w południe wybrali się na niedzielny spacer nad zalewem Witoszówka. 

bernardyn olbrzymi Nero (1)Na przymiotnik “olbrzymi” pies Jarosława Burnata zasługuje z całą pewnością. – Waży 109 kilogramów, a ma dopiero 11 miesięcy – uśmiecha się właściciel. Pies na pewno będzie znacznie większy. Jego ojciec waży aż 194 kilogramy! Nero doskonale zdaje sobie sprawę ze swoich rozmiarów i wrażenia, jakie robi na ludziach i zwierzętach. Gdy wyczuwa strach, kładzie się na ziemi. – Pokazuje: zobacz, wcale nie jestem wielki! Podejdź, pobaw się ze mną – tłumaczy pan Jarosław. Nero ma wielkie serce i niewyczerpane pokłady cierpliwości. – Jest wyszkolonym, certyfikowanym psem do terapii przede wszystkim dla osób z chorobą Aspergera. Znakomicie spełnia się w roli stymulatora emocji. Można go głaskać, kłaść się na nim. Dzieciom pozwala dosłownie na wszystko, nawet na wyciąganie języka z pyska – śmieje się właściciel. Pies nie narzuca swojej woli. Cierpliwie czeka, aż chory będzie chciał podejść. – Potrafi leżeć zupełnie nieruchomo, jakby spał. Czeka na gest człowieka, nie popędza.

Do pracy Nero jest ubierany w specjalne szelki. – Doskonale wie, że w tej “uprzęży” ma do wykonania specjalne zadania. Jest wtedy bardzo uważny i skupiony – opowiada właściciel. Psami do terapii, choć już na emeryturze, są także rodzice Nero. Wkrótce na portalu Swidnica24.pl relacja ze spotkania z całą trójką.

/asz/