Strona główna Sport Siatkówka Świdniczanki drugie na Dolnym Śląsku

Świdniczanki drugie na Dolnym Śląsku

0

Bardzo dobrze zaprezentowały się zawodniczki z V LO w Świdnicy podczas wielkiego dolnośląskiego finału licealiady w piłce siatkowej dziewcząt. Drużyna Wojciecha Ząbka zakończyły zmagania na drugiej pozycji.

siatka

W turnieju wzięły udział cztery drużyny: V LO Świdnica, ZSP Lubań, I LO Jawor i ZS 22 Wrocław. System rozgrywek polegał na rozlosowaniu par półfinałowych, z których zwycięzcy mieli się zmierzyć o pierwsze miejsce, natomiast przegrane zespoły walczyły o trzecią lokatę. Nasza drużyna w pierwszej parze trafiła na mistrza strefy jeleniogórskiej – ZSP Lubań z którym wygrała 2:0 (25:10 i 25:11). W równoległej parze w takim samym stosunku mistrz strefy wrocławskiej –  ZS 22 Wrocław pokonał mistrza strefy legnickiej – I LO Jawor. W ścisłym finale drużyna V LO po ambitnej walce uległa renomowanej ekipie z Wrocławia 0:2 (17:25 i 20:25). Tym samym drużyna trenowana przez Wojciecha Ząbka zajęła wysokie drugie miejsce w finale dolnośląskiej licealiady przegrywając tylko z zespołem z Wrocławia, który oparty był w całości na zawodniczkach Młodej Ekstraklasy Impelu Wrocław. Najlepszą zawodniczką w naszej drużynie została wybrana Martyna Kulik.

Poprzedni artykułOlbrzymi Nero pomaga chorym [FOTO]
Następny artykułWyjazdowy triumf ŚKPR-u z rezerwami Miedziowych