Strona główna 0_Slider Na parkiecie powalczą o zdrowie byłej siatkarki

Na parkiecie powalczą o zdrowie byłej siatkarki

0

Kiedyś w barwach świdnickiego klubu walczyła o punkty na wielu parkietach, dziś zmaga się z niezwykle rzadką chorobą. Obecne zawodniczki MKS Polonia Świdnica wspólnie z portalem Swidnica24.pl oraz środowiskiem piłkarskim skupionym wokół klubu Gryf Świdnica w niedzielę 19 lutego organizują wielkie granie i licytację na rzecz Małgorzaty Lizak – Podleśnej. Akcja pod hasłem “Łączy nas sport i siatkówka” rozpocznie się o godzinie 15.00 w hali sportowej przy ul. Galla Anonima w Świdnicy. Patronat nad akcją objęła prezydent Świdnicy Beata Moskal-Slaniewska.

mecz1U 38-letniej dziś Małgorzaty Lizak-Podleśnej rozpoznano  rzadką i skomplikowaną chorobę – nawracające zapalenie chrząstek.  Z chorobą Małgosia boryka się już 20 lat, a schorzenie  powoduje ogromny ból stawów i zmiany chrząstek miękkich.  Nawracające zapalenie chrząstek nie ma swojej genezy i jak na razie jest nieuleczalne. Rozwój choroby można jednak zahamować leczeniem. Dobre rezultaty daje terapia i stosowanie adekwatnych leków w Bostonie. Niestety, tej terapii nie finansuje ani NFZ, ani Ministerstw Zdrowia. Rodzina Małgosi stale walczy o środki na kontynuację leczenia.

W pomoc po raz kolejny włącza się środowisko sportowe, a partnerem akcji został portal Swidnica24.pl. Głównym wydarzeniem sportowym w niedzielę 19 lutego będzie mecz siatkówki pomiędzy drużyną II Ligi  MKS Polonia Świdnica a zespołem Świdnica24.pl (biorącym udział w rozgrywkach ligi amatorskiej TKKF) oraz samorządowcami. Koordynatorka akcji, prezes MKS Polonia Świdnica Grażyna Działowska wylicza okazje do przekazania środków na leczenie Małgosi: będą sprzedawane cegiełki, kalendarze, gadżety sportowe. Największą atrakcją będzie licytacja. Na liście przedmiotów do wylicytowania są już zmywarka, koszulki MKS POLONIA Świdnica i piłki z podpisami Mistrzów Pucharu Polski 2017r. ZAKSA Kędzierzyn Koźle, 5 voucherów na kolację do Delagio, 3 vouchery do restauracji Manufaktura, 2 vouchery do Salonu Fryzjerskiego przy ul. Kotlarskiej. Cenne przedmioty na licytację podarował działacz sportowy i radny Wiesław Żurek, a są to: piłka Mikasa z podpisami drużyny IMPEL Wrocław, koszulka meczowa SKRY BEŁCHATÓW, koszulka meczowa Grzegorza Łomacza – CUPRUM LUBIN. To dopiero początek listy, która z każdym dniem jest coraz dłuższa!

Cały koszt z akcji zasili konto Małgosi, której życie z każdym dniem jest coraz trudniejsze. Działania będą prowadzone za pośrednictwem Fundacji Sedeka „Zdążyć z Pomocą” – posiadającą zgodę na prowadzenie zbiórek.

Wpłaty można dokonywać cały czas na konto: 35103015080000000816691036 z dopiskiem 11037 Małgorzata Lizak- Podleśna.

19 lutego w hali na Zawiszowie sportowcy i amatorzy gwarantują prawdziwą rywalizację i świetną zabawę. Już teraz warto rezerwować termin!

/red./