Strona główna 0_Slider Międzynarodowy Orszak Trzech Króli

Międzynarodowy Orszak Trzech Króli

0

Wyjątkowi goście wcielą się w najważniejsze role podczas Orszaku Trzech Króli w Świdnicy.  Już po raz piąty uliczny przemarsz połączony z inscenizacjami organizują Fundacja Małżeństwo Rodzina i świdnickie parafie.

dsc_0631Organizatorzy przedstawiają nowych orszakowych aktorów: króla Vadima, króla Olushola i rodzinę Kalkis.

Orszakową Świętą Rodziną będą Olenka i Mikołaj Kalkis z Ukrainy. Pochodzą z miasta Nowogród Wołyński w diecezji kijowsko-żytomierskiej. Mieszkają w Polsce od 7 lat, od roku formują się w kręgu Domowego Kościoła w Bojanicach. Ich najmłodszy syn Tymoteusz, będzie naszym małym Jezuskiem. Ma jeszcze dwoje rodzeństwa: Mirosławkę i Antosia.  – opisuje ks. Przemysław Pojasek. –  Vadim Korenewski urodzony w Turynsku na terenie Rosji, przyjechał do Polski w celach turystyczno-handlowych w 1992 roku i pozostał do dziś. Zauroczyła go atmosfera i kultura w Polsce, a szczególnie Świdnica. Spodobał mu się orszak i przyjął zaproszenie, aby do niego dołączyć. Chciałby, żeby nasze hasło: pokój i dobro zjednoczyło cały świat.

 Olushola Onapitan pochodzi z dalekiej Nigerii, ale on też już jest w Polsce – od 2007 r mieszka w Strzelinie, więc niewiele drogi mu pozostało do przejścia. Jednak po drodze będzie głosił ludziom Dobrą Nowinę o Bożym miłosierdziu i miłości, więc może nie zdążyć na orszak. Jeśli jednak zdąży, to chciałby Dzieciątku ofiarować to, co najcenniejsze- swoje serce, w podziękowaniu za to, co daje nam Jezus- pokój i dobro – dodaje ks. Pojasek.

Trzecim królem może zostać każdy, kto przybędzie na orszak.  Początek 6 stycznia 2017 roku o godzinie 14.00 przed katedrą.

/opr. red./