Strona główna Temat dnia Awaria w ciepłowni

Awaria w ciepłowni

4

Przez kilka godzin ciepło z miejskiej kotłowni w Świdnicy nie trafiało do mieszkań. – Doszło do awarii zasilania w energię elektryczną – mówi Witold Tomkiewicz, rzecznik prasowy MZEC-u i zapewnia, że kaloryfery wkrótce powinny znów grzać.

kaloryferJak informuje rzecznik, brak zasilania zatrzymał pompy i urządzenia sterujące. Co spowodowało odcięcie prądu, będzie wyjaśnianie. Ciepło nie trafiało do kilkunastu tysięcy świdniczan przez około 3 godziny. – W tej chwili już płynie na Zawiszów i Zarzecze, wkrótce zostanie uruchomione zasilanie Osiedla Młodych – dodaje Tomkiewicz.

/red./

Informacja rzecznika prasowego MZEC z godziny 10.00:

Po wznowieniu podawania ciepła na Osiedle Młodych okazało się, że nasze systemy kontrolno-pomiarowe pokazują nieprawidłowy parametr ciśnienia w sieci. Oznacza to najprawdopodobniej wyciek z ciepłociągu lub awarię elektroniki.  W tej chwili trwa sprawdzanie sieci celem lokalizacji ewentualnego uszkodzenia. Polega to na odcinaniu kolejnych odcinków ciepłociągu idąc zgodnie z jego biegiem od ciepłowni na Zawiszowie i sprawdzaniu ciśnienia w zamkniętym odcinku. Jest to działanie rutynowe, czasochłonne, ale jedyne do zastosowania w takim przypadku. Jak do tej pory ustalono, że ciepłociąg jest sprawny na odcinku Ciepłownia – okolice Technikum Mechanicznego. Niezwłocznie po ustaleniu miejsca i przyczyny awarii nasze ekipy przystąpią do naprawy, której efektem będzie przywrócenie zasilania w ciepło Osiedla Młodych.

Poprzedni artykułOrszak Trzech Króli przeciwko nastrojom rasistowskim
Następny artykułPodpalili oponę przy szkole