Strona główna 0_Slider 16 tysięcy książek w wirtualnej bibliotece

16 tysięcy książek w wirtualnej bibliotece

1

Od stycznia czytelnicy zapisani do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy mogą wypożyczyć aż 16 tysięcy różnych książek w wirtualnej bibliotece – od nowości i bestsellerów do starszych tytułów. Wszystko za sprawą portalu Legimi.com. Aby przeczytać wybrany e-book, wystarczy uzyskać unikalny kod dostępu, założyć konto i pobrać bezpłatną aplikację. Książki czekają na czytelników za darmo; jedynym warunkiem jest posiadanie ważnej karty bibliotecznej.

E-bookBezpłatny dostęp do książek elektronicznych jest możliwy dzięki współpracy dolnośląskich bibliotek publicznych z firmą Legimi – jedyną, która oferuje dostęp do e-booków na zasadzie abonamentu. Czytelnicy mogą korzystać z ponad 16 tysięcy tytułów najlepszych autorów – zarówno polskich, jak i zagranicznych.

Proces uzyskania dostępu do wirtualnej biblioteki jest bardzo prosty. Aby rozpocząć korzystanie z serwisu Legimi, trzeba najpierw osobiście odwiedzić jeden z czterech oddziałów Miejskiej Biblioteki Publicznej i uzyskać unikalny kod dostępu (ważny przez jeden rok):
Wypożyczalnia dla Dorosłych Biblioteki Głównej (ul. Franciszkańska 18),
Filia nr 1 (ul. Wrocławska 44),
Filia nr 2 (ul. Kozara-Słobódzkiego 21a),
Filia nr 5 (ul. Kraszowicka 55).

Następnie należy zarejestrować (bezpłatnie) konto na stronie http://www.legimi.com/dbpw/,  wprowadzić i aktywować kod uzyskany w bibliotece oraz pobrać aplikację Legimi. Od tego momentu każdy czytelnik może wybierać, wypożyczać i czytać (również offline) e-booki bezpośrednio w serwisie.

Wypożyczone e-booki będą działać na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS (iPhone, iPad), Android (w tym niektóre czytniki e-booków), Windows Phone, Windows 8 i 10. Każdy czytelnik może czytać w chmurze jednocześnie na dwóch urządzeniach. Niestety, aplikacja Legimi nie jest kompatybilna z czytnikami Kindle.

/opr. red./