Strona główna 0_Slider Zabójca ze Świebodzic wciąż poszukiwany

Zabójca ze Świebodzic wciąż poszukiwany

1

Już na początku grudnia wizerunek Grzegorza Zgrzebnickiego ze Świebodzic pojawił się na liście Europolu, na której zamieszczane są zdjęcia i dane ponad 60 najbardziej poszukiwanych przestępców Europy. Komenda Główna Policji  przypomina apel o pomoc w ujęciu 29-latka, który swojej ofierze zadał nożem 30 ran.

zgrzebnickiO sprawie pisaliśmy 6 grudnia (Świebodziczanin na liście najbardziej poszukiwanych przestępców). Wczoraj na stronie Komendy Głównej Policji pojawiła się obszerna informacja wraz z filmem.

Na stronie internetowej Europe’s Most Wanted opublikowana została informacja na temat poszukiwanego za zabójstwo Grzegorza Zgrzebnickiego, syna Czesława i Krystyny z domu Dubrownik, urodzonego 02.01.1987 r. w Świebodzicach.

Mężczyzna ten w nocy z 9 na 10 lipca 2016 r. w Świebodzicach, w województwie dolnośląskim, działając w bezpośrednim zamiarze pozbawienia życia Piotra A. co najmniej 30-krotnie dźgnął go nożem, czym doprowadził do masywnego krwotoku wewnętrznego, w wyniku czego pokrzywdzony zmarł.

Grzegorz Zgrzebnicki poszukiwany jest na podstawie listu gończego wydanego 12.07.2016 r. przez Prokuraturę Rejonową w Świdnicy oraz  Europejskiego Nakazu Aresztowania.

Tu obejrzyj nagranie! Kliknij!

Od 1 grudnia 2016 roku w 23 krajach zespoły Europolu i Europejskiej Sieci Aktywnego Poszukiwania Zbiegów  (ENFAST) połączyły siły, aby ująć najbardziej poszukiwanych przestępców. Przez 23 dni z rzędu publikowany jest wizerunek jednego zbiega dziennie, poszukiwanego przez inne państwo członkowskie UE.

/opr. red./