Strona główna 0_Slider Zabłysnęli pomysłami na dekorację stołów

Zabłysnęli pomysłami na dekorację stołów [FOTO]

2

Eleganckie, wysmakowane, dopracowane – takie były aranżacje stołów, które tradycyjnie w przedświątecznym konkursie zaprezentowała młodzież z Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych im. Tony`ego Halika w Świdnicy. Najpiękniejsze wskazali poprzez głosowanie klienci Galerii Świdnickiej.

festiwal-stolow-2016-12-15-17Do finału zakwalifikowało się 12 stołów, przygotowanych przez uczennice i uczniów 3 klas. Dzisiaj przez 3 godziny klienci Galerii Świdnickiej mogli za pomocą kolorowych makaronów głosować na aranżacje, które zrobiły na nich największe wrażenie. – Wybór był bardzo trudny, sama trzymałam te trzy makaroniki i długo nie mogłam się zdecydować, kogo wyróżnić – przyznaje nauczycielka Emilia Witkowska, która wspólnie z Agnieszką Michalską i Izabelą Piętką opiekowała konkurs. Finał miał również bardzo smaczny akcent – głosujący byli częstowani przez młodzież piernikami, upieczonymi przez nauczycielkę Ewę Rudownik. Organizację konkursu wsparła Urszula Żemojcin-Kowalska, która również odpowiada za tegoroczną Galę Bożonarodzeniową, na której zwycięskie duety zostaną nagrodzone i będą mogły zaprezentować swoje stoły.

Laureaci:

I miejsce:
Weronika Hulecka i Anna Dąbrowska
II miejsce:
Emilia Laske i Paulina Konarska
III miejsce:
Natalia Horadczuk i Sebastian Sienkiewicz

Gala to jednego z najważniejszych dla szkoły wydarzeń. Przedświąteczne spotkanie jest co roku okazją do pokazu kulinarnych umiejętności uczniów i nauczycieli. Na galę zaprasza wspólnie z dyrektorem ZSHT starosta świdnicki, a wśród gości są przedstawiciele najważniejszych instytucji w powiecie. Gala w tym roku zostanie zorganizowana 20 grudnia.

/asz/
Zdjęcia Anna Pawłowska

Poprzedni artykułCzym kierować się przy wyborze mieszkania, żeby nie żałować? Park Zawiszów radzi
Następny artykułJuż dziś sportowa kolęda