Strona główna 0_Slider Z podziękowaniami dla aniołów

Z podziękowaniami dla aniołów [FOTO]

0

Aniołami rodziny i chorzy nazywają pielęgniarki, które od lat pomagają mieszkańcom powiatu świdnickiego w ostatniej fazie chorób nowotworowych żyć w jak najmniejszym cierpieniu. I to im właśnie, a także wszystkim wolontariuszom oraz darczyńcom, dziękował zarząd Towarzystwa Przyjaciół Chorych Hospicjum w Świdnicy.

wigilia-w-hospicjum-2016-12-20-18Członkowie i sympatycy działającego ponad 20 lat stowarzyszenia spotkali się w Centrum Organizacji Pozarządowych w Świdnicy, by podzielić się opłatkiem i dobrymi życzeniami. Prezes Joanna Gadzińska przekazała specjalnie podziękowania tym, którzy wkładają swoje serce i zaangażowanie w opiekę nad chorymi i zbieranie datków na zakup sprzętu medycznego. Dyplomy otrzymały panie pielęgniarki: Małgorzata Karpińska, Ewa Stankiewicz i Jolanta Lenda. Podziękowania popłynęły do darczyńców i wolontariuszy: Jerzego Franckiewicza, Urszuli Kamienieckiej, Zofii Wychowanek, Barbary Bujalskiej, Joanny i Macieja Maślukiewiczów, Agnieszki i Andrzeja Dąbrowy, Agnieszki Szozdy-Rutkowskiej, Beaty Galewskiej, Bożeny Gąszowskiej, Danieli Kaczkowskiej, Marka Pasa, Henryki Odwagi, Pauliny Królikowskiej, Agnieszki Oczowicz oraz Izabeli Prypin.

O znaczeniu działań Hospicjum dla chorych mówili goście specjalni, pierwsza prezes stowarzyszenia Bogusława Wodzińska i wicewójt gminy Świdnica Zbigniew Kanicki.  Największym zmartwieniem stowarzyszenia jest niedokończona budowa stacjonarnego hospicjum przy ulicy Leśnej. Mimo to nie ustaje domowa opieka nad osobami w terminalnej fazie chorób nowotworowych. Stowarzyszenie otacza taką opieką blisko 100 pacjentów.

/asz/
Zdjęcia Anna Pawłowska