Strona główna Sport Moto Świdniczanin wśród mistrzów!

Świdniczanin wśród mistrzów!

0

Za nami uroczysta Gala Polskiego Związku Motorowego, podczas której zostały wręczone nagrody dla najlepszych polskich zawodników startujących w różnych dyscyplinach sportu samochodowego. Wśród nagrodzonych znalazło się także miejsce dla 21-letniego świdniczanina Damiana Lemparta.

lempart

Nasz kierowca odbierał swój tytuł wraz z takimi zawodnikami jak Jakub Brzeziński, Kajetan Kajetanowicz czy Wojciech Chuchała, którzy zostali wyróżnieni w swoich dyscyplinach (rajdy) oraz poszczególnych kategoriach. – Odebrać swój pierwszy tytuł w pierwszym sezonie startów to co najmniej niesamowite i wyjątkowe uczucie! Cieszę się ze zdobytego trofeum zwłaszcza, że w całym zespole kompletnie nie mieliśmy takich oczekiwań w pierwszym sezonie startów, zmagając się przecież ze starszymi zawodnikami. Od momentu, kiedy nadarzyła się okazja na sukces w całym cyklu, do końca walczyliśmy jednak o jak najlepsze rezultaty. Tytuł już otrzymałem i najwyższy czas zająć się przyszłością, czyli sezonem 2017, gdzie zamierzam walczyć co najmniej o tytuł mistrzowski! Dziękuję całemu zespołowi MMM Racing za możliwość wspólnych startów oraz Fundacjom im. Jolanty i Leszka Czarneckich oraz im. Lesława A. Pagi za wsparcie i zaufanie we mnie. Obiecuję dać z siebie jeszcze więcej w przyszłości – stwierdził nasz utalentowany kierowca Damian Lempart.

Świdniczanin, który reprezentuje barwy klubu TMSM Sparta Wrocław odebrał swój pierwszy tytuł wicemistrza Polski w wyścigach samochodowych w klasie D4-2000 za sezon 2016. Jest to zwieńczenie trudu, wysiłku i serca włożonego w jak najlepszy rezultat w debiutanckim sezonie startów na poziomie Mistrzostw Polski. W zakończonych już zmaganiach, Damian startował w BMW E36 w zespole MMM Racing. Damian obecnie pracuje nad jeszcze szerszą możliwością startów w sezonie 2017, wliczając w to zagraniczne starty. Poczynania kierowcy ze Świdnicy można śledzić na bieżąco na jego stronie oficjalnej na Facebooku: facebook.com/lempartracing

/Mateusz Dzień vel Rakoczy, [email protected]/