Strona główna 0_Slider Uczą szacunku dla niepełnosprawnych

Uczą szacunku dla niepełnosprawnych

0

“Razem weselej” – to przewodnia myśl tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Niepełnosprawnych w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Świdnicy. Cała społeczność uczniowska i nauczyciele zaangażowali się w przygotowanie uroczystości.

nieplnosprawni-sp-1-1We wszystkich klasach odbyły się dyskusje oraz pokazy filmów związanych z tematyką niepełnosprawności. Klasy I-III wzięły udział w „Sali doświadczeń”. Dzieci w czasie zabawy np. z zamkniętymi oczami lub zasłoniętymi uszami mogły doświadczyć trudności, z jakimi na co dzień zmagają się osoby niepełnosprawne. Młodsi uczniowie wykonali kolorowe serca oraz wielkie litery, które utworzyły motto przewodnie: „Razem weselej”. Klasy starsze wykonały plakaty z hasłami zachęcającymi do integracji.

nieplnosprawni-sp-1-2Finał uroczystości odbył się na hali sportowej, gdzie wszyscy zaprezentowali owoce swojej pracy. Odbyła się również wspólna zabawa: zaśpiewanie piosenki „Pięknie żyć” w języku migowym, zabawa integracyjna z ruchem i muzyką, tworzenie pociągów klasowych, które jechały w rytm piosenki „Wszystkie dzieci nasze są”. Dzień Osób Niepełnosprawnych to po raz kolejny przypomnienie jak ważna jest wzajemna troska, szacunek i życzliwość. Jest to szczególny dzień zwłaszcza dla Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi, ponieważ w szeregach jej uczniów są osoby niepełnosprawne.

Justyna Staręga, SP 1