Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Szlachetna paczka od Witoszowa Dolnego

Szlachetna paczka od Witoszowa Dolnego

0

Już po raz czwarty uczniowie Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym wraz ze swoimi rodzicami oraz nauczycielami włączyli się do ogólnopolskiej akcji SZLACHETNA PACZKA. 19 kartonów z darami trafi do 5 osobowej rodziny pod Wałbrzychem.

szlachetna-paczka-w-witoszowie-dolnym– Święta, to szczególny czas kiedy spotykamy się całymi rodzinami i nie martwimy się o nic. Chciałabym, aby rodzina, której w tym roku pomagamy miała tak samo – mówiła Julia z klasy V.

– 19 listopada wystartowała XVI edycja Szlachetnej Paczki, która ma na celu wsparcie rodzin w potrzebie w tym szczególnym, świątecznym okresie. Również i w tym roku wsparliśmy akcję. Czwarty rok z rzędu uczniowie szkoły z zaangażowaniem włączyli się w dzieło pomocy potrzebującym, wykazując się empatią, wrażliwością i zrozumieniem dla słabszych i uboższych. W piątek 9 grudnia wraz z kilkoma mamami i pedagogami spakowali gromadzone od kilku tygodni produkty spożywcze, środki czystości, odzież, przybory szkolne i drobne upominki dla wybranej rodziny. Efekt to 19 kartonów – mówi Krystyna Kwaśnik, dyrektor szkoły.

– Dla nas pomaganie jest naturalną rzeczą, bardzo często nie doceniamy jak wiele posiadamy. Biorąc udział w takich przedsięwzięciach możemy dać radość rodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. Uczymy w ten sposób nasze dzieci wrażliwości i chęć niesienia pomocy potrzebującym. Dzieci często nieświadomie ukazują to, co dorośli nazywają empatią. Jako jedna osoba nie zrobimy wiele natomiast jako grupa możemy uszczęśliwić całą rodzinę – mówili zgodnie rodzice.