Strona główna 0_Slider Świebodziczanin na liście najbardziej poszukiwanych przestępców

Świebodziczanin na liście najbardziej poszukiwanych przestępców

0

Ponad 60 osób figuruje na stronie www.eumostwanted.eu. Zabójcy, porywacze, terroryści, przemytnicy narkotyków i inni – wszyscy skazani lub podejrzani o popełnienia najpoważniejszych przestępstw – informuje Komenda Głowna Policji. Wśród poszukiwanych jest Grzegorz Zgrzebnicki ze Świebodzic.

poszukiwani– Od momentu uruchomienia listy  z końcem stycznia 2016 roku, 24 kryminalistów widniejących na www.eumostwanted.eu zostało już aresztowanych. O wiele więcej jeszcze się ukrywa w Europie. Europejskie organy ścigania ściśle ze sobą współpracują, aby ich zatrzymać. Można nam bardzo pomóc, podobnie jak pomagano nam wcześniej. Spośród 24 aresztowanych, 9 było zostało zatrzymanych dzięki uwadze mediów wokół Europe’s Most Wanted oraz przy wykorzystaniu informacji od społeczeństwa – informują policjanci.

Przypomnijmy. Aż 30 ran kłutych miał na szyi, klatce piersiowej i prawym udzie 23-latek ze Świebodzic. Zwłoki młodego mężczyzny 10 lipca 2016 roku znalazła sąsiadka. Podejrzanym o dokonanie zabójstwa jest 29-letni Grzegorz Zgrzebnicki, w którego mieszkaniu znaleziono zwłoki. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia. Zostało wydane postanowienie o zaocznym postawieniu zarzutów i areszcie poszukiwawczym oraz list gończy.

W sierpniu policja przeprowadziła zakrojoną na dużą skalę obławę na zalesionych terenach miedzy Świebodzicami a Wałbrzychem, ale bez skutku. Do dziś nie wiadomo, gdzie jest podejrzany o morderstwo.

/opr. asz./

Poprzedni artykułStrażnicy apelują o pomoc dla bezdomnych i samotnych
Następny artykułPływacy z „czwórki” najlepsi