Strona główna 0_Slider Rarytasy na XVII Gali Bożonarodzeniowej

Rarytasy na XVII Gali Bożonarodzeniowej [FOTO]

3

Pierogi z soczewicą, chili wołowe z czekoladą, gołąbki z kaszą jaglaną i lawendowe desery – uczniowie II klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych w Zespole Szkół Hotelarsko-Turystycznych tradycyjnie zaserwowali niecodzienne wariacje na temat świątecznego menu. Rarytasów próbowali goście XVII już edycji Gali Bożonarodzeniowej, którą szkoła od kilku lat organizuje wspólnie ze starostwem.

wigilia-2016-12-20-24Spotkanie tym razem zostało zorganizowane w hotelu Esperanto, a młodzież ze świdnickich szkół popisała się licznymi talentami – od kulinarnego, poprzez obsługę gości, po występy wokalne i kabaretowe. Swoimi głosami jak zawsze urzekli chórzyści z Pryma Voce, działającym w III LO w Świdnicy. Wśród gości znaleźli się przedstawiciele Rady Powiatu, samorządowcy ze Świdnicy, gminy Świdnica, Żarowa, Marcinowic, Dobromierza, Świebodzic, Strzegomia, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych, komendanci policji, straży pożarnej, straży miejskiej, dyrektor Aresztu Śledczego i społecznicy z organizacji pozarządowych. Starosta Piotr Fedorowicz podsumował mijający rok, wyliczając inwestycje przede wszystkim w budynki szkolne. Dodał, że kolejne dwa lata to realizacja kolejnych projektów, na które powiat pozyskał dofinansowanie z Unii Europejskiej. Mowa o prawie 5 milionach złotych na pracownie edukacyjne we wszystkich szkołach zawodowych i liceach.

Gala stała się także okazją do wręczenia nagród laureatom w konkursie na najpiękniejszą aranżację świątecznego stołu. Na podium znaleźli się: I miejsce: Weronika Hulecka i Anna Dąbrowska, II miejsce: Emilia Laske i Paulina Konarska, III miejsce: Natalia Horadczuk i Sebastian Sienkiewicz.

Goście chwalili przygotowane przez młodzież potrawy. Przygotowanie gali dla uczniów ZSHT jest jednym ze szkolnych sprawdzianów, za który otrzymają oceny.

/asz/
Zdjęcia Anna Pawłowska

Poprzedni artykułJubileusz oraz premiera nowej płyty Grażyny Łobaszewskiej
Następny artykułŚwidnicka lekcja historii i demokracji