Strona główna Polityka Poseł Murdzek o wydarzeniach w Sejmie

Poseł Murdzek o wydarzeniach w Sejmie

42

Głosowania były legalne, a opozycja prowokowała – uważa Wojciech Murdzek, były prezydent Świdnicy, dziś poseł z klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.

WOJCIECH MURDZEK - 02.08.2016 - (2)Swidnica24.pl zapytała posła  o nocne wydarzenia w Sejmie i ocenę planowanego ograniczenia dostępu mediów do parlamentu:

 Czy brał pan udział w głosowaniach przeprowadzonych w Sali Kolumnowej? Kiedy pan podpisał listę obecności?

Tak, rano.

 Czy uważa pan, że głosowania zostały przeprowadzone zgodnie z prawem? Czy podjęte ustawy pana zdaniem mają moc prawną?

Tak, tak.

Jak pan ocenia fakt, że na salę nie wpuszczono posłów opozycji, a marszałek nakazał Straży Sejmowej zablokowanie wejścia?

Nieprawda, natomiast nie było zgody na zablokowanie kolejnej mównicy (tej w sali kolumnowej). [Stacje telewizyjne zarejestrowały blokowanie wejścia do sali  przez Straż Sejmową oraz posłów PiS, materiały dostępne w większości polskich stacji telewizyjnych, przyp. red.]

Jak pan ocenia zachowania posłów z klubu parlamentarnego PiS, którzy do posłów opozycji zwracali się „wypad” oraz „Niech pani idzie do diabła” (poseł Kaczyński)?

Proszę najpierw zapytać prowokatorów z opozycji.

 Jak pan ocenia decyzję Marszałka Sejmu o drastycznym ograniczeniu wstępu dziennikarzy do sejmu? Czy zgadza się Pan z taką decyzją?

Temat panującego chaosu wymaga rozwiązania, mam nadzieję, że dziennikarze pomogą w znalezieniu najlepszej wersji.

 Czy pana zdaniem policja powinna była usuwać protestujących sprzed Sejmu?

Powinna dbać o bezpieczeństwo wszystkich i również o możliwość bezpiecznego powrotu posłów do domu. Czy chciałaby Pani kiedyś po kilkunastu godzinach pracy nie móc wrócić do domu i być swoistego rodzaju zakładnikiem?

Agnieszka Szymkiewicz

 

Poprzedni artykułŚwięta tuż tuż… [KONKURS]
Następny artykułŚwidnicka wigilia i sianko od Swidnica24.pl