Strona główna 0_Slider Paulina Lenda oddała włosy chorym

Paulina Lenda oddała włosy chorym

3

Jej znakiem rozpoznawczym jest przejmujący, niski głos, ale nie tylko on. Świdnicka wokalistka Paulina Lenda od lat zachwycała długimi, ciemnymi włosami. Na swoim profilu artystka poinformowała, że właśnie te piękne włosy przekazała Fundacji Rak`n`roll, a powstanie z nich peruka dla kobiety walczącej z nowotworem.

paulina-lenda-wlosyZdjęcie z profilu FB Pauliny Lendy

Fundacja prowadzi akcję “Daj włos”, która pomaga kobietom w trakcie chemioterapii, niszczącej ich własne włosy. – Obecnie w Polsce peruki z naturalnych włosów są tylko częściowo refundowane przez NFZ, a dopłata do nich jest wyjątkowo wysoka.  Angażujemy do współpracy zakłady fryzjerskie, które ścinają włosy w odpowiedni sposób, a następnie przekazują je nam. Dalej wędrują do perukarni Rokoko, która robi doskonałe, wygodne i piękne peruki. Te są przekazywane za darmo kobietom, które walczą z rakiem. Dzięki temu mogą wyglądać znacznie lepiej i mają więcej siły w drodze do zdrowia – czytamy na stronie Fundacji. Jak się okazuje, odzew jest ogromny. Do fundacji miesięcznie trafia kilka tysięcy paczek z włosami. Na jedną perukę potrzeba włosów od 5-10 osób.

Paulina Lenda i Kruki (1)Do darczyńców dołączyła zwyciężczyni “Szansy na sukces”, finalistka “Mam talent” i wokalistka zespołu Kruki.

Zapuszczałam je tak długo… I tak długo czekałam, by pomóc tej fundacji. Jeśli kiedykolwiek będziecie planowali ściąć swoje włosy, możecie zrobić przy tym coś dobrego! Jeśli jakimś cudem, ktoś nie słyszał jeszcze o akcji “Oddaj włos” i Zapuszczamy włosy dla Fundacji Raknroll, przekierowuję Was wszystkich na stronę: Fundacja Rak’n’Roll Wygraj Życie i namawiam gorąco do wsparcia! – napisała Paulina Lenda na portalu społecznościowym.

 Jakie włosy nadają się na peruki i gdzie je przekazać? Szczegóły na stronie Fundacji www.raknroll.pl

/red./