Strona główna 0_Slider Nowy radiowóz dla świdnickiej policji

Nowy radiowóz dla świdnickiej policji [FOTO/VIDEO]

8

Kosztował 103 tysiące złotych i od jutra będzie używany na ulicach Świdnicy. Komenda Powiatowa Policji oficjalnie przyjęła kolejny z sześciu nowych samochodów, współfinansowanych przez samorządy. Świdnica do zakupu Opla Combo dołożyła 50 tysięcy złotych. Na tym nie koniec wsparcia dla lokalnej policji.

przekazanie-radiowozu-policji-2016-12-28-16Komenda dysponuje w tej chwili 58 radiowozami. – Najstarsze Fiaty mają już osiem lat. Ze względu na eksploatację to po prostu staruszki, które długo już nie pojeżdżą – mówi komendant Andrzej Dobies. Spotkanie przed Urzędem Stanu Cywilnego, podczas którego został zaprezentowany jeden z nowych samochodów, szef świdnickiej policji rozpoczął od życzeń, by samorząd nadal wspierał  jednostkę. – Mieszkańcy Świdnicy zasługują na jak najlepsze radiowozy, by jak najszybciej można było dotrzeć na miejsce. W mieście powinniśmy na interwencję dotrzeć w czasie do 10 minut, jeżeli sprzęt będzie niepsujący się, nowy, to będzie to do zrealizowania – zadeklarował komendant. – Od lat miasto wspiera wszystkie służby mundurowe, w tym także policję. W roku 2016 to nie tylko zakup nowego samochodu, ale też kontynuacja innych form wsparcia, m.in. współfinansowanie dodatkowych patroli policji. Bardzo się cieszę, że udało się nowy samochód przygotować do służby jeszcze przed końcem roku – dodała prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska.

– Jest to samochód typowo prewencyjny, dla policjantów, którzy jeżdżą na interwencje domowe czy interwencje w miejscach publicznych. Z tyłu jest miejsce dla zatrzymanych. To jest bardzo ważne, bo przede wszystkim zabezpiecza policjantów przed agresją. Zatrzymani bardzo często są pod wpływem alkoholu, w nieciekawym stanie, więc ten „przedział” jest potrzebny także ze względów higienicznych – uzupełnia Andrzej Dobies. Nowy radiowóz to Opel Combo, auto typu kombi van, z silnikiem benzynowym o pojemności 1,4. W tym roku komenda otrzymała 6 nowych radiowozów i zdaniem komendanta uzupełnienie floty o kolejne 6 w przyszłym roku na kilka lat zaspokoi potrzeby policji.

Pomoc miasta na współfinansowaniu radiowozu i patroli się nie kończy. Za 6 tysięcy złotych z budżetu Świdnicy został kupiony nowy pies, który po szkoleniu trafi do komendy powiatowej. W służbie są w tej chwili dwa psy – w Strzegomiu i Świebodzicach.

Agnieszka Szymkiewicz

Poprzedni artykułUsłyszał zarzut zabójstwa
Następny artykułDocieplą szkoły i przedszkola