Strona główna Wydarzenia Strzegom Docieplą szkoły i przedszkola

Docieplą szkoły i przedszkola

0

Już niebawem docieplonych zostanie sześć placówek oświatowych w gminie Strzegom. Wniosek o dofinansowanie „Termomodernizacji budynków użyteczności publicznej w Gminie Strzegom” znalazł się na ósmym miejscu (wśród 28 złożonych). 7 grudnia Instytucja Pośrednicząca Aglomeracji Wałbrzyskiej ogłosiła wyniki naboru. Prace rozpoczną się w przyszłym roku i zakończą 31 maja 2018 r. Koszt inwestycji to 5,09 mln zł, w tym dotacja ok. 3,36 mln zł.

psp-jaroszowPrzedmiotem projektu jest przeprowadzenie prac termomodernizacyjnych w następujących placówkach edukacyjnych na terenie gminy Strzegom: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2, Publiczne Przedszkole nr 2, Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, budynek szkolno-przedszkolny w Jaroszowie i Publiczne Przedszkole w Stanowicach.

W ramach projektu ocieplone zostaną ściany zewnętrzne, stropodachy, wymienione zostaną okna i drzwi, powstaną nowe instalacje grzewcze albo modernizacji i regulacji ulegną istniejące. W Jaroszowie zostanie zamontowany ekologiczny kocioł CO spalający biomasę, a w Stanowicach – pompa ciepła.

 – Widzimy korzyści, jakie przyniosła termomodernizacja Publicznej Szkoły Podstawowej w Jaroszowie oraz sali gimnastycznej w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4. W budynkach jest ciepło, a pogoda nie zaburza organizacji zajęć, tak jak bywało to dawniej, kiedy z powodu chłodu trzeba było odwoływać zajęcia wf-u i dogrzewać sale lekcyjne elektrycznymi grzejnikami – mówi burmistrz Strzegomia, Zbigniew Suchyta.

/Tomasz Wanecki, UM Strzegom, opr. red./