Strona główna Wydarzenia Strzegom Nie będzie sylwestra na Rynku w Strzegomiu

Nie będzie sylwestra na Rynku w Strzegomiu

0

Władze miasta – po konsultacjach z Komisją Kultury, Sportu i Rekreacji Rady Miejskiej w Strzegomiu – podjęły decyzję o nieorganizowaniu w tym roku sylwestra na strzegomskim Rynku. Głównym powodem jest słaba frekwencja i duże koszty organizacji imprezy.

sylwester-2013-0206Przypomnijmy, pierwszy sylwester został zorganizowany w 2011 r. W sumie odbyło się pięć edycji. Początkowo zabawa sylwestrowa cieszyła się sporym zainteresowaniem, jednak od jakiegoś czasu mieszkańcy naszego miasta coraz rzadziej chcieli witać Nowy Rok na strzegomskim Rynku.

Burmistrz Zbigniew Suchyta wraz z radnymi Komisji Kultury, widząc słabnące zainteresowanie Sylwestrem, uzgodnili, że lepiej będzie, gdy impreza się nie odbędzie, a środki, które były przeznaczane na jej organizację, zostaną spożytkowane na inny cel. – Rok 2016 witała garstka osób. Dla tak małej liczby mieszkańców organizacja Sylwestra mija się z celem. Dlatego decyzja mogła być tylko jedna – podkreśla burmistrz. Strzegomianom pozostanie więc świętowanie Nowego Roku na prywatkach lub skorzystanie z oferty prywatnych przedsiębiorców. Choć zorganizowanego sylwestra nie będzie, to jednak będzie można zobaczyć efektowny pokaz sztucznych ogni.

Tomasz Wanecki, UM Strzegom