Strona główna Wydarzenia Świebodzice Świątecznie w Świebodzicach

Świątecznie w Świebodzicach [FOTO]

0

Przy niesprzyjającej pogodzie, ale w dobrych humorach świebodziczanie rozpoczęli się tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy. Niedzielnemu otwarciu towarzyszyło wiele ciekawych wydarzeń.

jarmark-swiebodzice-2016-5

Jarmark otworzyli wspólnie burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz i ksiądz dziekan Józef Siemasz, proboszcz parafii pw. św. Mikołaja. Na wszystkich, którzy przyszli do Rynku, czekały liczne atrakcje: fotoboksik z Mikołajem, zagrody ze zwierzakami, które można było pogłaskać, przejażdżki na osiołkach, szczudlarze. Wysłuchaliśmy świątecznego koncertu w wykonaniu utalentowanej, młodej aktorki Małgorzaty Pauki, a najmłodsi obejrzeli wesoły teatrzyk o przygodach pewnego świątecznego Prezentu. Świąteczną piosenkę zaśpiewali także podopieczni DPS-u. Sympatyczne aniołki ze Śnieżki częstowały odwiedzających jarmark słodkościami.

Na podsumowanie otwarcia Kuba Jakuszonek, uczestnik programu Master Chef częstował wszystkich przepysznym, wigilijnym kompotem i makowo-migdałowym deserem, a rozgrzewający finał zapewniła Marta Jasińska i jej świąteczna zumba.

Co można zakupić na jarmarku? W drewnianych domkach czekają na Państwa smakołyki i piękne ozdoby bożonarodzeniowe, oferowane m. in. przez Świebodzicką Radę Seniorów, czy Centrum Misja24. Zaopatrzymy się także w ekologiczną żywność i domowe specjały, miód, przetwory. Są piękne, żywe choinki i ogromne pęki jemioły, mnóstwo ozdób i świątecznych gadżetów.

Będzie także wiele kolejnych wydarzeń towarzyszących, zapraszamy do odwiedzania Jarmarku Bożonarodzeniowego codziennie, w  godzinach 11:00-18:00 do niedzieli, 18 grudnia.

Agnieszka Bielawska-Pękala
rzecznik prasowy UM W Świebodzicach