Strona główna 0_Slider Kradzione perfumy wynosiła w aluminiowej torbie

Kradzione perfumy wynosiła w aluminiowej torbie

6

W ostatni wtorek zatrzymana została 30-letnia kobieta, która w jednym ze świdnickich marketów usiłowała dokonać kradzieży kosmetyków o wartości prawie 500 złotych. To jednak nie wszystko.

kosmetyki0213 grudnia  okazał się pechowy dla 30-letniej mieszkanki Wałbrzycha. Na terenie jednego z marketów w Świdnicy została ona zatrzymana przez pracowników ochrony po tym, jak przez  sklepowe bramki antykradzieżowe wynosiła towar, za który nie zapłaciła. Po przybyciu na miejsce zdarzenia świdnickich policjantów okazało się, że w aluminiowej torbie mającej zakłócić działanie czujników, kobieta schowała kosmetyki o wartości prawie 500zł. Towar powrócił na półki sklepowe.

Funkcjonariusze przeszukali następnie mieszkanie 30-latki. Ujawnili w nim  ponad 130 opakowań innych perfum różnych marek.

Kobieta usłyszała już zarzut usiłowania kradzieży i przyznała się do popełnienia tego czynu. Jak wyjaśniła, z Wałbrzycha do Świdnicy przyjechała autobusem, z wyraźnym zamiarem dokonania  kradzieży kosmetyków. Zamierzała wręczyć je najbliższym jako prezenty świąteczne. Torebkę wyłożyła aluminiową folią, aby podczas wynoszenia skradzionego towaru sklepowe bramki antykradzieżowe nie zadziałały.

Kobiecie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

/informacja KPP w Świdnicy, opr. red./
Zdjęcia KPP w Świdnicy