Strona główna 0_Slider Klucz do sytuacji w rękach Kaczyńskiego

Klucz do sytuacji w rękach Kaczyńskiego

19

Ponowienia głosowania nad budżetem, przywrócenia dostępu mediów do Sejmu, odwołania marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego żądają posłowie Platformy Obywatelskiej – Wszystko zależy teraz od Jarosława Kaczyńskiego – powiedział podczas konferencji prasowej w Wałbrzychu poseł PO Tomasz Siemoniak.

Z lokalnymi dziennikarzami spotkali się posłowie Agnieszka Kołacz – Leszczyńska, Katarzyna Mrzygłocka i Tomasz Siemoniak – Jesteśmy tutaj po to, żeby za Państwa pośrednictwem przekazać informacje dotyczące tego, co dzieje się w Warszawie mieszkańcom Świdnicy, Wałbrzycha i całego regionu. Dostęp do wiadomości z parlamentu od piątku jest praktycznie niemożliwy. To my musieliśmy wcielić się w rolę dziennikarzy, ponieważ mediom marszałek odmówił wstępu najpierw na obrady, a potem do Sejmu – stwierdzili parlamentarzyści – Mamy podstawowe oczekiwania: media wracają do Sejmu, odchodzi marszałek Kuchciński, ponownie zostaje przeprowadzone głosowanie nad budżetem. Jesteśmy gotowi do dialogu, chcemy działać zgodnie z konstytucją i chcemy, by w tym duchu działał obóz rządzący. Liczymy na to, że Jarosław Kaczyński będzie gotów do refleksji, że ten konflikt nie ma najmniejszego sensu i ustąpi – powiedział Tomasz Siemoniak – Obecna sytuacja została wywołana przez podstawowe błędy popełnione przez marszałka Kuchcińskiego, które niepotrzebnie utrwalił i eskalował prezes Prawa i Sprawiedliwości. Przecież PiS i tak przegłosuje wszystko co będzie chciał. Oczekujemy tylko prawa do głosu, do debaty i do przekazów medialnych. Opozycja nie chce przeprowadzać zamachu stanu ani obalać rządu.

Na jutro na godzinę 9.30 zwołany został Klub Parlamentarny Platformy Obywatelskiej, podczas którego zapadną decyzje co dalej. Na razie posłowie PO, podobnie jak posłowie Nowoczesnej i PSL, nie opuszczą budynku Sejmu.

/asz/