Strona główna 0_Slider Jak zachować się podczas ataku terrorystycznego?

Jak zachować się podczas ataku terrorystycznego?

9

Strzegom, Jaroszów, Stanowice, Olszany, Kostrza, Rogoźnica, Gniewków, Wiry i Strzelce to miejscowości, w których policjanci uczyli uczniów szkół podstawowych, jak prawidłowo zachowywać się w sytuacjach zagrożeń o charakterze terrorystycznym.

program-alfa-3Listopad i grudzień to pierwsze dwa miesiące funkcjonowania na terenie Dolnego Śląska wojewódzkiego programu edukacyjnego „Alfa”. Zakłada on przeszkolenie przez policjantów wszystkich uczniów oraz przedszkolaków z zakresu prawidłowych zachowań w sytuacjach zagrożeń o charakterze terrorystycznym.

 Uczniowie dowiedzieli się m.in. co robić, kiedy zauważą jakiś dziwny pakunek, gdy usłyszą strzały, czy też jak zachowywać się, kiedy staną się zakładnikami terrorystów.

Uczestnikom spotkań w przyswajaniu wiedzy pomogły rozdawane ulotki i prezentowane plansze, na których w przystępny sposób, w formie obrazkowej, wskazane zostały właściwe zachowania w omawianych sytuacjach. Materiały te zostały sfinansowane ze środków Fundacji PZU.

Tego typu spotkania, prowadzone w ramach realizacji wojewódzkiego programu „ALFA”, a skierowane do dzieci i młodzieży, będą w dalszym ciągu sukcesywnie przeprowadzane przez policjantów na terenie wszystkich szkół i przedszkoli powiatu świdnickiego.

/KPP w Świdnicy/