Strona główna 0_Slider Bezdomni trafili do aresztu

Bezdomni trafili do aresztu

8

Na 10 dni trafili do aresztu dwaj bezdomni. – Wielokrotnie podejmowane próby pomocy nic nie dały – rozkłada ręce Marek Fiłonowicz ze Straży Miejskiej w Świdnicy.

bezdomny

– 19 grudnia około  godz. 12:00 i 20:00 strażnicy przeprowadzili dwie interwencje. Jedna dotyczyła mężczyzny, który znajdował się w holu dworca PKP. Druga kolejnego bezdomnego, który położył się na podłodze w toalecie. Obaj znajdowali się w stanie upojenia alkoholowego, ich niewybredne pozy budziły niesmak i zgorszenie u podróżnych – opisuje Marek Fiłonowicz. – W związku z popełnionymi wykroczeniami, a nie są to pierwsze takie zachowania tych panów, zostało wobec nich wszczęte postępowanie karne. Zostali doprowadzeni do Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy i osadzeni do wytrzeźwienia. 20 grudnia stanęli przed sądem i otrzymali kary 10-dniowego aresztu z klauzulą natychmiastowego wykonania.

Jak zapewnia Marek Fiłonowicz, obu bezdomnym wielokrotnie była ferowana pomoc, kierowano ich do ośrodków odwykowych, mieli spotkania z terapeutami, byli myci i odwszawiani. Za każdym razem wracali do nałogu i na ulicę. – Zaraz po wyjściu z aresztu znów otrzymają ofertę noclegu w schronisku i pomocy terapeutycznej. Być może po 10 dniach detoksu uda się do nich dotrzeć – mówi Fiłonowicz.