Strona główna Sport Piłka nożna Zasłużona wygrana Polonii-Stali w derbach regionu

Zasłużona wygrana Polonii-Stali w derbach regionu [FOTO]

0

Sporo emocji i aż cztery gole przyniosło nam derbowe starcie w piłkarskiej IV lidze (grupa wschodnia) pomiędzy Polonią-Stal Świdnica a Victorią Świebodzice. Gospodarze wygrali w pełni zasłużenie w stosunku 3:1.

polonia-stal-swidnica-fot-artur-ciachowski-19

W pierwszej części gry padły dwa gole, oba z rzutów karnych. Strzelanie zainaugurowane zostało w 25. minucie. Interweniujący w polu karnym bramkarz Victorii Krzysztof Bielak faulował świdnickiego kapitana Grzegorza Borowego. Sędzia wskazał na jedenasty metr, a chwilę później po skutecznym uderzeniu Roberta Myrty zrobiło się 1:0 dla biało-zielonych. Goście do wyrównania doprowadzili 13 minut później. Walczący w parterze Andrii Kozachenko podciął jednego ze swoich rywali, a Artur Słapek doprowadził do wyrównania.

polonia-stal-swidnica-fot-artur-ciachowski-3

Po zmianie stron do ataków ruszyli świdniczanie, ale to goście powinni wyjść na prowadzenie. W 63. minucie z kilkunastu metrów huknął Marcin Bałut, ale na przeszkodzie stanął Bartłomiej Kot, który tylko w wiadomy dla siebie sposób odbił piłkę zmierzającą do sieci. 5 minut później świdniccy szkoleniowcy Tomasz Oleksy i Mariusz Miętkiewicz udowodnili, że mają w tym sezonie nosa do przeprowadzania zmian. Na boisku pojawił się Paweł Mazanka, który zaliczył prawdziwe wejście smoka. Kilkadziesiąt sekund po wejściu na plac gry, świdnicki pomocnik zanurkował w polu karnym i skuteczną główką zamknął akcję świdnickiego zespołu. Chwilę później miał swój udział przy trzecim golu dla Polonii-Stali Świdnica. Mazanka przegrał pojedynek z Krzysztofem Bielakiem, ale do futbolówki dopadł Robert Myrta strzelając na 3:1 i zaliczając swoje drugie trafienie w tym spotkaniu. Victoria kończyła mecz w dziesiątkę. Z dwoma żółtymi, a w konsekwencji czerwoną kartką zawody kończył Artur Słapek.

Polonia-Stal Świdnica – Victoria Świebodzice 3:1 (1:1)

Polonia-Stal: B. Kot, Kozachenko, Białas, Klemiński, Ł. Kot, Filipczak, Łuszkiewicz, Szczygieł, Jagieła, Borowy, Myrta oraz P. Mazanka, Gładysz, Smutek

Victoria: Bielak, Szyszka, Borgoń, Niemczyk, Zyl, Błaszczak, Drąg, Słapek, Sadowski, Traczykowski, Borowiec oraz Bałut, Jędrasiewicz, Błażyński

/Mateusz Dzień vel Rakoczy, FOTO: Artur Ciachowski/