Strona główna 0_Slider Zagrają anioły, karyliony wybiją kolędy

Zagrają anioły, karyliony wybiją kolędy

0

Niespodzianka czeka świdniczan w najbliższe Święta Bożego Narodzenia. W dzwonnicy na placu Pokoju dzwony będą wybijały kolędy, a w Kościele Pokoju po raz pierwszy od stu lat zagra anielska orkiestra.

ORGANY W KOSCIELE POKOJU - 16.07.2016 - (32)Dzięki oszczędnościom i dodatkowym środkom z Mechanizmu Norweskiego parafia ewangelicko-augsburska zrealizuje zamierzenia, o których wcześniej mogła tylko pomarzyć. Na liście najpilniejszych prac w enklawie Kościoła Pokoju, zabytku UNESCO, zawsze były zadania związane z konstrukcją świątyni, dachem, oknami i wyposażeniem. Teraz zostanie zrealizowane to, co na pewno będzie dodatkową atrakcją dla wszystkich odwiedzających.

ORGANY W KOSCIELE POKOJU - 16.07.2016 - (31)Po pierwsze – ożyją odrestaurowane figury z anielskiej orkiestry na organach symfonicznych. – Z mechanizmem, uruchamiającym skrzydlatych muzyków, od początku były problemy. Psuł się tak często, ze wreszcie zupełnie zrezygnowano z napraw. Tym razem wiemy już, co trzeba zrobić, by wszystko działało jak należy i wkrótce wyłonimy wykonawcę. Mam nadzieję, że mali skrzypkowie, trębacze i bębniarz będą się poruszać już podczas świątecznych nabożeństw  w naszym kościele – mówi Bożena Pytel z parafii ewangelicko-augsburskiej.

norwegowie-w-kosciele-pokoju-2016-11-13-6Kolejnym przedsięwzięciem jest montaż zestawu dzwonów w odnowionej dzwonnicy. Mają składać się na instrument, zwany karylionem, i wybijać w święta kolędy. Na jednym z dzwonów zostaną umieszczone imiona norweskiej pary królewskiej.

Agnieszka Szymkiewicz
[email protected]
Zdjęcia Anna Pawłowska

 

Poprzedni artykułŚwidniczanin trenerem dolnośląskiej kadry
Następny artykułDostał mandat i posprzątał