Strona główna Temat dnia Uratował ludzi przed pożarem

Uratował ludzi przed pożarem

0

Dawid Łukaszewski, młody świebodziczanin, zaalarmował mieszkańców kamienicy, w której wybuchł groźny pożar. W mieszkaniu na poddaszu zginęły dwie osoby, ale ofiar mogło być więcej, bo większość lokatorów już spała.

dawid-gratulacje
Za obywatelską postawę i sprawne zawiadomienie służb, pan Dawid otrzymał  podziękowanie od burmistrza Bogdana Kożuchowicza. – Gdyby każdy w kryzysowej sytuacji tak się zachował, można by uniknąć wielu tragedii – podkreślał burmistrz.

Pożar wybuchł na początku października, w wyniku zaprószenia ognia spłonęło mieszkanie na poddaszu. Śmierć poniosły dwie osoby. Dym wydobywający się z okien zauważył przechodzący ulicą młody człowiek. Była 1.00 w nocy.

– Odprowadzałam swoją dziewczynę i zauważyłem kłęby dymu wychodzące z okna, podszedłem bliżej budynku i już wiedziałem, że to pożar – opowiada Dawid. – Wbiegłem do kamienicy, zacząłem stukać do drzwi mieszkań. Potem od razu zadzwoniłem na policję i straż pożarną.

Służby były na miejscu po kilku minutach i dzięki temu ogień się nie rozprzestrzenił.
Dawid Łukaszewski uważa, że nie zrobił niczego wielkiego. – Każdy chyba zrobiłby to samo – mówi skromnie.

Doceniając obywatelską postawę, Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz przekazał młodemu człowiekowi gorące podziękowania i drobny upominek – kosz słodkości. – Tym drobnym prezentem chciałbym wyrazić uznanie i serdecznie podziękować za ludzki odruch, empatię, chęć niesienia pomocy – mówił burmistrz.

Agnieszka Bielawska-Pękala, UM Świebodzice

Spotkanie z człowiekiem gór
Himalaista, pasjonat gór, ratownik górski, pedagog, animator kultury – Piotr Snopczyński, był gościem Gimnazjum nr 1 im. Sybiraków w Świebodzicach.
Spotkanie z uczniami i nauczycielami odbyło się w czwartek, 3 listopada.
Świdnicki himalaista opowiedział młodym ludziom o swojej pasji, o wyprawach- a było ich naprawdę wiele, i aktualnie podejmowanych działaniach.
Od wielu lat Piotr Snopczyński jest organizatorem cieszącego się dużym zainteresowaniem wydarzenia kulturalnego – Dni Gór. Uhonorowaniem jego

Poprzedni artykułZmodernizują sieć wodną i kanalizacyjną
Następny artykułDoniesienie na byłego prezydenta Świdnicy i jego zastępcę