Strona główna 0_Slider Świdnica nagrodzona za promowanie praw dziecka

Świdnica nagrodzona za promowanie praw dziecka

2

Rzecznik Praw Dziecka uhonoruje Świdnicę medalem „Pro Infantis Bono”. Marek Michalak docenił miasto za zaangażowanie w promocję i realizację praw dziecka. Medal zostanie wręczony dzisiaj w Brzegu.

piosenka-prawa-dzieckaW 2015 roku Sejm uchwalił 20 listopada Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka. Pierwszym miejscem, gdzie zostały zorganizowane główne uroczystości, stała się Świdnica. Przez kilka dni prowadzone były zajęcia edukacyjne dla dzieci, młodzieży, pedagogów i rodziców Do Świdnicy przyjechali eksperci, działający przy Rzeczniku Praw Dziecka. , a obchody zwieńczyła gala w świdnickim teatrze.

medalDzisiaj z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka w Świdnicy można na Rynku oglądać wzruszającą wystawę malarstwa Danuty Muszyńskiej-Zamorskiej, natomiast główne uroczystości organizuje Brzeg. To tutaj podczas gali prezydent Świdnicy odbierze w imieniu miasta medal „Pro Infantis Bono”, który rzecznik Praw Dziecka przyznał za otwartość na sprawy najmłodszych, wspieranie działań na rzecz ochrony praw dziecka, współorganizację Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka 2015, konsekwencję w podejmowaniu inicjatyw dla dzieci i na rzecz dzieci.

Konwencja o Prawach dziecka została przyjęta przez Zgromadzenie Narodów Zjednoczonych 20 listopada 1989 roku.

KONWENCJA O PRAWACH DZIECKA. PRZECZYTAJ!

Agnieszka Szymkiewicz

 

Poprzedni artykułPolonia-Stal pod lupą – prezentacja drużyny trampkarzy [FOTO]
Następny artykułRadiowóz wymusił pierwszeństwo [FOTO]