Strona główna 0_Slider Stanie przed sądem za przemoc wobec niemowlaka

Stanie przed sądem za przemoc wobec niemowlaka

3

Twierdzi, że połamał 3-miesięcznemu synowi rękę i obojczyk podczas ubierania, a zaczerwienienia na twarzy spowodowała butelka. Prokuratura nie dała wiary tym wyjaśnieniom i oskarżyła 21-latka ze Świdnicy o stosowanie wobec dziecka przemocy psychicznej i fizycznej.

dziecko-maleW sierpniu chłopczyk trafił na nocny dyżur w stacji Pogotowia Ratunkowego. Lekarz stwierdził, że dziecko trzeba przewieźć do szpitala we Wrocławiu. W drodze pielęgniarkę zaniepokoiły ślady na twarzy dziecka. Wrocławski szpital powiadomił organy ścigania, podejrzewając, że obrażenia powstały w wyniku stosowania przemocy. Mały Fabian miał także złamaną rękę i obojczyk.

– Do sądu skierowaliśmy akt oskarżenia przeciwko ojcu chłopca, zarzucając mu, że w sierpniu tego roku stosował przemoc wobec dziecka zarówno psychiczną, jak i fizyczną, polegającą na szarpaniu i szczypaniu po twarzy. Do złamań doszło natomiast podczas użycia nadmiernej i nieadekwatnej do potrzeb siły podczas ubierania dziecka – wylicza prokurator rejonowy Marek Rusin. 21-latek nie przyznał się do winy i przekonywał, że do złamań doszło podczas normalnego ubierania dziecka w śpioszki. – Został w tej sprawie przeprowadzony eksperyment procesowy. Biegły uznał, że podczas „normalnego” ubierania nie mogło dojść do takich obrażeń – dodaje prokurator. Mężczyzna na proces będzie czekał w areszcie, a grozi mu do 5 lat więzienia. dziecko jest z matką.

Poprzedni artykułPobił na śmierć
Następny artykuł21-latek potrącony na pasach