Strona główna 0_Slider Profesor Bralczyk i Michał Ogórek na IX Biesiadzie Literackiej w Świdnicy

Profesor Bralczyk i Michał Ogórek na IX Biesiadzie Literackiej w Świdnicy

0

Niezwykle atrakcyjnie zapowiadają się spotkania z literaturą podczas IX Ogólnopolskiej Biesiady Literackiej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy. Z miłośnikami pięknego słowa będą rozmawiać: znakomity językoznawca profesor Jerzy Bralczyk i felietonista Michał Ogórek. Poeci mają szansę na wygranie 1200 złotych za wiersz.

734px-jerzy_bralczykZdjęcie wikipedia

Biesiada rozpocznie się w najbliższy piątek, 18 listopada o godzinie 17.00 wręczeniem nagrody głównej w Ogólnopolskim Konkursie na Autorską Książkę Literacką. We wrześniu jury w składzie Karol Maliszewski, Jacek Podsiadło i Kacper Płusa spośród ośmiu najlepszych kandydatur wskazali „Ozory” Daniela Fernadesa da Fonseca. Uroczystości towarzyszyć będzie wernisaż wystawy poświęconej twórczości Olgi Tokarczuk. Gośćmi specjalnymi będą profesor Jerzy Bralczyk i Michał Ogórek. Znakomity językoznawca ma dar wyjaśniania tajemnic i pułapek języka polskiego ze swadą i humorem. Pod lupę w swoich publikacjach brał m.in. język polityki i propagandy. Jest członkiem Rady Języka Polskiego, od lat prowadzi własną audycję radiową „Słowo po słowie”. Drugi z gości to Michał Ogórek, felietonista, satyryk, znawca czasów PRL. Obaj są twórcami książki „Jerzy Bralczyk Michał Ogórek – kiełbasa i sznurek”.

ogorekMichał Ogórek gościł w świdnickiej bibliotece w maju 2015 roku.

W sobotę 19 listopada szansa na spore pieniądze dla osób, próbujących sił w poezji. O 14.00 zostanie rozegrany „Turniej jednego wiersza” z nagrodą 1200 złotych. Zwycięzca zostanie ogłoszony o godzinie 17.00.

Ostatni akcent Biesiady zaplanowano na 24 listopada. Gościem będzie znakomity aktor Marian Dziędziel, który podczas ostatniego Festiwalu Filmowego Spektrum podbił serca świdnickiej publiczności.

Agnieszka Szymkiewicz

mbp_program-b1_2016-11-07

Poprzedni artykułŚwidnica zaprasza na Dzień Praw Dziecka
Następny artykułSpektakl dla Najnajów