Strona główna Wydarzenia Świdnica zaprasza na Dzień Praw Dziecka

Świdnica zaprasza na Dzień Praw Dziecka

0

Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji wraz ze społecznością Gimnazjum nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Świdnicy  zaprasza uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz mieszkańców Świdnicy do wspólnych obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Pod hasłem „Świdnica – miejsce, gdzie spełniają się dziecięce marzenia” przygotowano moc atrakcji na spotkanie w czwartek, 17 listopada na lodowisku przy ulicy Śląskiej.

MAREK MICHALA - MIASTO DZIECI OSIR - 25.07.2016 - (3)Impreza rozpocznie się o godzinie 11.00 i potrwa do godziny 13.00. W ramach wydarzenia planowane są:
– „Korowód marzeń”, czyli przejazd na łyżwach dziesięcioosobowych reprezentacji szkół podstawowych i gimnazjów w barwnych strojach ilustrujących marzenia dzieci
– Krótkie rozgrywki sportowe na lodzie reprezentacji szkół
– Wręczenie nagród w konkursie plastycznym uczniom szkół podstawowych i gimnazjów
– Promowanie działań charytatywnych na rzecz dzieci

W imprezie może wziąć udział każdy. Szczególnie zależy nam na wysokiej frekwencji z powodu akcji charytatywnej – zbiórki pieniędzy na paczki mikołajowe dla dzieci – informuje Mariusz Kuc, nauczyciel wychowania fizycznego z Gimnazjum nr 2 w Świdnicy.

Organizatorem imprezy jest Gimnazjum nr 2 w Świdnicy. Patronat nad wydarzeniem objęli: Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka i Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

 

Poprzedni artykułKarambol na placu Wolności
Następny artykułProfesor Bralczyk i Michał Ogórek na IX Biesiadzie Literackiej w Świdnicy