Strona główna 0_Slider Prawie 14 milionów złotych na 500 plus

Prawie 14 milionów złotych na 500 plus

4

 – Nie mieliśmy dotychczas ani jednej sytuacji, w której zasiłek pieniężny musielibyśmy zamienić na rzeczowy – mówi Violetta Kalin, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy i dodaje, że pracownicy socjalni stale monitorują rodziny będące w najtrudniejszej sytuacji. Na zasiłki wychowawcze z programu 500 plus w Świdnicy dotychczas wydano 13.802.500,00 zł.

dzieciakDo 31 października wypłacono 27 605 zasiłków wychowawczych, a jest nimi objętych 4006 najmłodszych świdniczan. Na obsługę zasiłków miasto otrzymuje  355 440 złotych.

– Dotychczas sprawdzaliśmy około 10 sytuacji, w których pojawiło się podejrzenie, że pieniądze nie są wydawane zgodnie z przeznaczeniem, ale to się nie potwierdziło. Natomiast stale monitorowane są rodziny, które znajdują się pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Oczywiście nie możemy mieć 100% pewności, że ani jedna złotówka nie została wydana na używki, jednak ewidentnych przykładów wydawania zasiłku niezgodnie z przeznaczeniem nie mamy – mówi dyrektor Kalin. Dodaje, że pracownicy socjalni zauważają zmiany w domach rodzin będących w najtrudniejszej sytuacji. –  Pojawiły się choćby łóżeczka dla dzieci tam, gdzie ich nie było, bo rodzice nie mieli pieniędzy.

Agnieszka Szymkiewicz
[email protected]

Poprzedni artykułPrzegrali „wygrany” mecz
Następny artykułNowa komendantka w Żarowie