Strona główna 0_Slider Prawdziwa uczta dla miłośników słowa!

Prawdziwa uczta dla miłośników słowa!

0

Skoro w Świdnicy trwa w najlepsze już IX Biesiada Literacka, nie mogło zabraknąć Turnieju jednego wiersza, oraz wystawy poplenerowej Forma Słowa.

nagrody-i-wystawa-w-mbp-2016-11-19-7

W poetyckie szranki w sobotę o 14 stanęło ponad dwudziestu poetów. Po prezentacjach i recytacji wierszy odbyły się spotkania autorskie – z miłośnikami pięknego słowa spotkali się Kacper Płusa i Piotr Grobliński. Wszyscy, którzy próbowali swoich sił w poezji o ostatecznym wyniku poetyckich zmagań mogli przekonać się o 17, podczas uroczystego wręczenia nagród połączonego z wernisażem wystawy poplenerowej.

Turniejowa nagroda, czyli 1200 zł, ostatecznie powędrowała do sześciu osób. Decyzją jury, które obradowało pod przewodnictwem Karola Maliszewskiego, przyznane zostały 3 nagrody równorzędne po 300 złotych i 3 równorzędne wyróżnienia po 100 złotych. Nagrody otrzymali: Anna Adamowicz, Piotr Grobliński i Maja Hypki, zaś wyróżnienia dostali: Natalia Dziuba, Jarek Łukaszewicz i Grzegorz Skoczylas. – Bardzo szybko wyłoniliśmy tegorocznych zwycięzców. Cieszymy się, że wśród laureatów są ludzie naprawdę z całej Polski, ale nie zabrakło też świdnickch akcentów – pdsumowała obrady jury dla Świdnica24.pl Adriana Miara, dyrektor Miejskej Biblioteki Publicznej.

Po raz trzeci organizowany był plener artystyczny Forma Słowa. Artyści różnych dziedzin sztuki tym razem tworzyli swoje prace czerpiąc inspirację z książki „Ozory”, która zdobyła nagrodę główną w 9. Ogólnopolskim Konkursie na Autorską Książkę Literacką Świdnica 2016, a jej autor – Daniel Fernandes da Fonseca był jednym z jurorów turnieju.

W plenerze artystycznym uczestniczyli: Hassan Abbas, Jan Banaszczyk, Andrzej Marian Bartczak, Mariusz Buczma, Paweł Buczma, Piotr Dębiński, Tomasz Hrynacz, Leszek Florek, Piotr Grobliński, Michał Kacperczyk, Stanisław Kusiak, Jarek Łukaszewicz, Karol Maliszewski, Mateusz Andrzej Masłowski, Kacper Płusa, Andrzej Protasiuk, Jacek Sikora, Grzegorz Skoczylas, Piotr Tomczyk. – Świdnica jest wyjątkowym miejscem. Za każdym razem, gdy przyjeżdżamy. doświadczamy nowych emocji i wrażeń – mówił Piotr Dębiński. Artysta podkreślił, że dla wszystkich uczestników pleneru niesamowitą inspirację stanowił zarówno zbiór opowiadań „Ozory”, jak i znajdujące się w książce zdjęcia autorstwa Pawła Zasady.

Ostatni, ważny akcent IX Biesiady Literackiej to spotkanie autorskie z aktorem, który niedawno podczas Festiwalu Filmowego Spektrum podbił serca świdnickiej publiczności. Marian Dziędziel odwiedzi Świdnicę ponownie już w najbliższy czwartek.

(ed)

Zdjęcia Anna Pawłowska

Program IX Biesiady Literackiej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy:

21.11.2016 r. (poniedziałek)

godz. 17.00

Miłość, slumsy, zbrodnia – dyskusja o indyjskiej drodze do przeznaczenia na podstawie książki Gregory’ego Davida Robertsa „Shantaram” – DKK Melina Literacka

24.11.2016 r. (czwartek)

Filia nr 2, ul. M. Kozara-Słobódzkiego 21 a

godz. 16.00

spotkanie autorskie Marian Dziędziel

Poprzedni artykułHit kolejki dla siatkarek Polonii! [FOTO]
Następny artykułKup bezpiecznie i pewnie