Strona główna 0_Slider Ponad półtora tysiąca biegaczy na starcie!

Ponad półtora tysiąca biegaczy na starcie! [FOTO]

2

Z roku na roku Świdnicki Bieg Niepodległości cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Tak też było podczas dzisiejszej dziewiątej edycji tego sportowego święta w naszym mieście. Na liście znalazło się 1585 uczestników w każdym wieku. 

dsc_4706

Tradycyjnie nie liczył się czas i zajęte miejsce, ważna była zabawa i uczczenie na sportowo Narodowego Dnia Niepodległości. Dla biegaczy i amatorów nordic walkingu przygotowano maksymalnie cztery okrążenia trasy: Rynek, ul. Grodzka, ul. Zamkowa, ul. Kotlarska, Rynek, ul. Długa, ul. Daleka, ul. Pułaskiego, Rynek. Długość jednego okrążenia wynosiła 1250 metrów. Każdy decydował sam ile pętli jest w stanie przebiec.

csc_1191

Na mecie na uczestników biegu czekały okolicznościowe medale, pamiątkowe koszulki rozdawane były z kolei podczas zapisów. Po raz kolejny został pobity rekord frekwencji. W tegorocznym biegu wzięło udział 1585 osób, to wynik o około 500 sportowców lepszy niż przed rokiem. Głównymi organizatorami 9. Biegu Niepodległości Świdnica 2016 są: Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Urząd Miejski w Świdnicy, Starostwo Powiatowe w Świdnicy. Współorganizatorzy: Muzeum Dawnego Kupiectwa, ZHP Hufiec Świdnica, firma JAKO, Cross Fit Box 74, Lokalna Organizacja Turystyczna Księstwo Świdnicko-Jaworskie.

/Mateusz Dzień vel Rakoczy, FOTO: MDvR, Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułSpektrum: Świdnica na ekranie i widowni [FOTO]
Następny artykułZnów kręcą w Świdnicy [FOTO]