Strona główna 0_Slider Nielegalna fabryka tytoniu zlikwidowana

Nielegalna fabryka tytoniu zlikwidowana

2

Ponad 350 kilogramów liści tytoniu bez akcyzy, 83 kilogramy krajanki tytoniowej oraz sprzęt służący do jej produkcji ujawnili podczas wspólnych działań policjanci  z Wrocławia i Świdnicy. Na terenie powiatu świdnickiego funkcjonowała nielegalna wytwórnia tytoniu.

tyton32 listopada policjanci z wydziałów do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, w ramach realizacji informacji operacyjnej, przeprowadzili wspólne działania na terenie jednej z podświdnickich wsi. Według posiadanej przez funkcjonariuszy wiedzy, miała się tam znajdować  nielegalna wytwórnia krajanki tytoniowej.

 W pomieszczeniach magazynowych oraz zaparkowanym obok samochodzie dostawczym, policjanci ujawnili i zabezpieczyli ponad 350 kilogramów liści tytoniu bez akcyzy, 83 kilogramy krajanki tytoniowej oraz sprzęt służący do jej produkcji i porcjowania w postaci maszyny do rozdrabniania liści, noży oraz wagi elektronicznej.

Zatrzymani zostali też dwaj mieszkańcy Wrocławia, w wieku 24 oraz 30 lat, którzy w momencie wejścia przez funkcjonariuszy do pomieszczeń, pracowali przy produkcji. Podejrzewani trafili do policyjnego aresztu, a następnie usłyszeli zarzuty. Prokurator zastosował w stosunku do obu z nich dozory policyjne.

Biorąc pod uwagę ilość zabezpieczonego tytoniu, Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego w tym przypadku oszacować można na kwotę prawie 225 tys.złotych.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego skarbowego, za nielegalne produkowanie oraz magazynowanie wyrobów akcyzowych grozi kara grzywny oraz pozbawienia wolności do lat 2 – informuje Grzegorz Oleśkiewicz, oficer prasowy KPP w Świdnicy.

KPP w Świdnicy, opr. red.

tyton1 tyton2

 

Poprzedni artykułNajlepszy polski „krótki metraż” na festiwalu Spektrum w Świdnicy
Następny artykułJubileusz Chóru Miejskiego