Strona główna Kultura Koncerty adwentowe

Koncerty adwentowe

0

VI Adwentowe Koncerty Wokalno – Organowe w kościele p.w. św. Józefa w Świdnicy to w tym roku dwa przedświąteczne koncerty w niepowtarzalnym  barokowym wnętrzu.

Na niedzielę, 11 grudnia 2016 r. o godzinie 19.30 zaplanowano pierwszy koncert, podczas którego wystąpi duet – sopranistka Anna Wilczyńska organista Maciej Bator. Drugi koncert odbędzie się tydzień później, w niedzielę18 grudnia o godzinie 19.30, tym razem zaprezentuje się duet wokalny – sopranistka Dagmara Barna oraz mezzosopranistka Marcjanna Myrlak z akompaniamentem Zuzanny Bator.

Jest to już szósta edycja adwentowego festiwalu, który cieszy się dużym zainteresowaniem publiczności. W Świdnicy jest to festiwal organowy z najdłuższą tradycją. Organizatorzy chcą promować muzykę organową i kameralną, z akcentem na śpiew. W programie koncertów znajdą się utwory kompozytorów barokowych, romantycznych i XX – wiecznych, w klimacie radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Instrument w kościele p.w. św. Józefa to niewielkie i bardzo piękne organy świdnickiej firmy Schlag, która znana jest organistom na całym świecie.

Organizatorami jest Fundacja Wspierania Kultury Muzycznej Chorda Auxit oraz Świdnicki Ośrodek Kultury i Urząd Miejski w Świdnicy. Patronatem honorowym Festiwal objęli Pani Prezydent Świdnicy Beata Moskal – Słaniewska i biskup świdnicki Ignacy Dec. Wstęp na koncerty jest wolny!

vi_koncerty_plakat