Strona główna 0_Slider Gwiazdy na Festiwalu Filmowym Spektrum

Gwiazdy na Festiwalu Filmowym Spektrum [FOTO]

3

Grażyna Błęcka Kolska i Krzysztof Majchrzak gościli w świdnickim teatrze podczas przedostatniego dnia Festiwalu Filmowego Spektrum. Aktorka wzięła udział w wernisażu wystawy fotografii tragicznie zmarłej córki, Zuzy Kolskiej.

spotkanie-z-krzysztofem-majchrzakiem-fot-artur-ciachowski-7

Wystawa zatytułowana „reKONSTRUKCJE” jest wyborem wielu fotografii, wykonanych przez niezwykle utalentowaną córkę Błęckiej Kolskiej i reżysera Jana Jakuba Kolskiego absolwentka londyńskiego University of Wesminster. W pełnych ekspresji zdjęciach motywem przewodnim jest relacja między obiektem fotografii a fotografującym. Zuza Kolska zmarła w wieku 22 lat.

Ogromnym zainteresowaniem widzów cieszył się najnowszy film Jana Jakuba Kolskiego. „Las. 4 rano”, prezentowany w ramach konkursu filmów pełnometrażowych to historia biznesmena, który z dnia na dzień rzuca dotychczasowe życie i wybiera las. Nowy porządek burzy pojawienie się 13-letniej dziewczynki. Po seansie odtwórca głównej roli Krzysztof Majchrzak rozmawiał z publicznością.

W sobotę zaprezentowane zostały kolejne filmy krótkometrażowe, które również walczą o nagrodę widzów. Publiczność obejrzała 7 obrazów, które z całą pewnością są znakomitą zapowiedzią na przyszłość. Warto zapamiętać nazwisko młodej reżyserki Marty Prus, która w 2013 roku w Świdnicy zdobyła nagrodę za film dokumentalny „Osiemnastka”, a tym razem można było obejrzeć poruszający film krótkometrażowy „Ciepło zimno”jej autorstwa,  z przykuwającą uwagę rolą aktorki młodego pokolenia Magdaleny Berus.

Niedziela rozpoczyna się seansem dla całych rodzin, kolejnym wydarzeniem będzie projekcja filmów zrealizowanych w 48 godzin i pokaz multimedialny. Widzowie obejrzą  film konkursowy – „Egzamin”   i pozakonkursowy „Moje córki krowy”. Po projekcji spotkanie z aktorem Marianem Dziędzielem.

Na finał zaplanowano wręczenie statuetek dla wybranych przez widzów filmów w konkursach pełnych i krótkich metraży. II edycję Spektrum zakończy pokaz filmu Kazimierz Kutza „Nikt nie woła” i spotkanie z reżyserem.

Agnieszka Szymkiewicz
Zdjęcia Artur Ciachowski

13 listopada (niedziela)

10:00 Poranek rodzinny: „Za niebieskimi drzwiami”
11:45 Wykład 48 HFP + prezentacja filmów
12:30 Wykład Laura Pawela
13:15 KONKURS: „Egzamin”
15:30 „Moje córki krowy” i spotkanie z Marianem Dziędzielem
18:00 Wręczenie nagród + „Nikt nie woła”+ spotkanie z Kazimierzem Kutzem

Bilety 5 zł.

Poprzedni artykułW sobotę szarady, dziś tajemnice bursztynu
Następny artykułBezpłatne warsztaty dla przedsiębiorczych