Strona główna 0_Slider Gwiazdy i uczniowie w „Poskromieniu złośnicy”

Gwiazdy i uczniowie w „Poskromieniu złośnicy”

0

Za dwa tygodnie, 19 listopada, po raz dwunasty, w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego zostanie wystawione przedstawienie andrzejkowe. W III akcie „Poskromienia złośnicy” Szekspira zagra aż pięcioro aktorów: Emilia Krakowska, Aleksandra Zienkiewicz, Sylwia Juszczak, Łukasz Płoszajski i Mikołaj Krawczyk. Zostały ostatnie bilety!

poskromienie-zlosnicy-1

Tradycyjnie w I akcie wystąpią licealiści, w II – nauczyciele, w III – aktorzy, rodzice, posłowie, władze miasta i powiatu, absolwenci i sympatycy LO. Ciekawostką jest udział w przedstawieniu starosty wadowickiego Bartosza Kalińskiego, który tak zachwycił się ideą teatru w strzegomskim LO, że postanowił nie tylko zobaczyć to wydarzenie „na żywo”, ale również w nim wystąpić.

Idea przedstawienia jest niezmienna – pozyskanie środków dla najlepszych maturzystów LO, którzy nie tylko wykazali się bardzo wysokimi wynikami z egzaminu dojrzałości, ale również reprezentowani szkołę w konkursach, olimpiadach, zawodach sportowych i aktywnie włączali się w życie szkoły.

Chociaż do spektaklu zostały jeszcze 2 tygodnie, to miejsc siedzących pozostało już tylko kilka. Dotyczy to zarówno spektaklu na godz. 16:00, jak i na godz. 19:00.

Oczywiście każdy, kto przyjdzie na nasze przedstawienie będzie mógł je obejrzeć, ale nie gwarantujemy już miejsc siedzących. Cieszy fakt tak olbrzymiego zainteresowania naszymi spektaklami. To jeszcze bardziej nas motywuje – dodaje dyrektor szkoły Tomasz Marczak.

Miejsca na spektakle rezerwują już nawet zakłady pracy. W tym roku jeden z nich zarezerwował aż 53! Rezerwacji można dokonywać w sekretariacie szkoły.

/LO Strzegom/

 

 

Poprzedni artykułSzansa na dofinansowanie montażu paneli fotowoltaicznych
Następny artykułŻłobek powinien być gotowy… dzisiaj