Strona główna 0_Slider Cmentarze: Jak dojechać? Gdzie parkować?

Cmentarze: Jak dojechać? Gdzie parkować?

0

Przez cały dzień wokół świdnickich i świebodzickiej nekropolii będą obowiązywały zmiany w organizacji ruchu i parkowania.

Świdnica:

wszystkich-swietych-2016W rejonie cmentarza przy ul. Słowiańskiej obowiązuje zakaz zatrzymywania się na jezdni. Dopuszczone jest parkowanie pojazdów na trawie, na poboczu po stronie przeciwnej do cmentarza. Podobnie sytuacja wygląda przy ul. Bobrzańskiej, tam również parkować  można tylko na poboczu.

Świdniczanie mogą dojść na cmentarz przy ul. Brzozowej od strony parkingu przy ul. Śląskiej lub ulicą Brzozową. Dla dojeżdżających autobusami MPK przystanki zlokalizowane są przy ul. Pionierów oraz jeden tymczasowy przy ul. Zielonej (przystanek przeniesiony z ul. Przyjaźni).

Wjazd w ulicę Brzozową jest otwarty tylko dla pojazdów służb miejskich i niepełnosprawnych. Parkingi dodatkowe zlokalizowane zostały:
– na łączce – dojazd z parkingu przy ul. Śląskiej (wyjazd wyłącznie w prawo),
– na ul. Sportowej – parkowanie jednostronne,
– na ul. Bokserskiej – parkowanie jednostronne,
– na części ul. Śląskiej (od ul. Zielonej do ul. Przyjaźni) – parkowanie jednostronne.

Ruch jednokierunkowy obowiązuje:
– w trójkącie ulic Przyjaźni, Zielona i Śląska (od Zielonej do Przyjaźni)
– na ul. Sadowej (do ul. Przyjaźni)
– na ul. Sportowej i ul. Bokserskiej (od OSiR do mostu na Śląskiej).

Przy ul. Odnowiciela, blisko bramy wejściowej na cmentarz, zlokalizowany jest tymczasowy przystanek dla autobusów MPK. W rejonie tego cmentarza organizacja ruchu pozostanie bez zmian.

Świebodzice:

1 listopada  ulica Browarowa – prowadząca na cmentarz przy ul. Wałbrzyskiej,  będzie ulicą jednokierunkową, od strony ul. Skłodowskiej. Parkowanie będzie dopuszczone tylko po jednej stronie (prawej) jezdni. Jednak miejsc parkingowych w pobliżu tej nekropolii z pewnością nie zabraknie – bezpłatne parkingi dla kierujących pojazdami będą zorganizowane na terenie marketów: Biedronka, Tesco oraz PSB Mrówka.

Poprzedni artykułHalloweenowe nagrody za foty [ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU]
Następny artykułZastępca komendanta oficjalnie powołany