Strona główna 0_Slider Chcą odwołać prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej

Chcą odwołać prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej

1

Utrata zaufania i narażenie na straty majątkowe to główne powody, dla których kilku członków Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej chce odwołania prezesa. Sprawa była powodem zwołania nadzwyczajnego posiedzenia.

spoldzielnia-mieszkaniowaPrzez kilka godzin omawiana była sytuacja, związana ze sprzedażą działki przy ulicy Waryńskiego na Osiedlu Młodych. Kilku członków RN uważa, że prezes Andrzej Brzozowski podjął zobowiązania wobec kontrahenta, nie mając na to zgody Walnego Zebrania Członków Spółdzielni. Kolejny zarzut to brak wystarczających wyjaśnień w kwestii ceny, za jaką działkę w centrum osiedla wystawiono na przetarg (rzeczoznawca w 2011 wycenił grunt na 1,2 miliona złotych, kolejny w 2015 na 600 tysięcy). Podczas wczorajszego spotkania została obszernie omówiona opinia Komisji Arbitrażowej Rzeczoznawców, która zdaniem Komisji Rewizyjnej i prezesa nie podważyła ostatniej, niższej wyceny.

W postawionych wczoraj wnioskach znalazło się także żądanie uchylenia uchwały, odwołującej Janusza Soleckiego z funkcji wiceprezesa spółdzielni. Jak się dowiedzieliśmy, padła odpowiedź, że ze względów prawnych nie jest to możliwe, a odwołany może dochodzić swoich roszczeń tylko na drodze sądowej. Przypomnijmy, że Rada Nadzorcza chce zwolnić Soleckiego z pracy. W tej sprawie został wystosowany wniosek do Rady Miejskiej o wyrażenie zgody na rozwiązanie umowy. Procedura jest konieczna ze względu na to,  że Janusz Solecki jest radnym.

Podczas czwartkowego spotkania nie zapadły żadne decyzje. Kolejne posiedzenie zaplanowano na koniec listopada.

Agnieszka Szymkiewicz
[email protected]

Poprzedni artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA 3D]
Następny artykułŚpiewanki w patriotycznej atmosferze [FOTO]