Strona główna 0_Slider Autobusy miejskie dzisiaj za darmo

Autobusy miejskie dzisiaj za darmo

2

Dzisiaj pasażerowie miejskiej komunikacji w Świdnicy i Świebodzicach nie muszą kupować biletów. Jest także więcej kursów i zmiany w usytuowaniu przystanków.

przystanek-2016-10-24-3W Świebodzicach bezpłatne autobusy będą kursować tak, jak w dzień powszedni – od godz. 7:00 do 21:00,  dodatkowo każdy kurs będzie dojeżdżał na cmentarz przy ul. Kamiennogórskiej.

1 listopada w Świdnicy przejazd komunikacją miejską jest bezpłatny dla wszystkich pasażerów. Przygotowany został również specjalny rozkład jazdy o zwiększonej częstotliwości kursowania linii komunikacyjnych obsługujących rejon cmentarzy, wprowadzone zostaną także dodatkowo przystanki zastępcze.

Obowiązuje następujący rozkład jazdy:
31 października (poniedziałek) – odjazdy autobusów wg rozkładu jazdy od poniedziałku do
piątku
1 listopada (wtorek) – odjazdy autobusów wg specjalnego rozkładu jazdy , tj.:

autobusy linii nr 50, 51, 52, 53 – będą jeździć z częstotliwością co 20 minut. Powyższa częstotliwość zachowana zostanie pomiędzy godz. 8.30 – 17.00. W przedziale czasowym do godz. 8.30 oraz po godz. 17.00 powyższe linie kursować będą wg. rozkładu jak dla dnia powszedniego. W przyjętym 20 minutowym module pomiędzy liniami 50-51 i 52-53 kursowanie autobusów odbywać się będzie co 10 minut.
autobusy linii nr 6 – w godzinach od 10.00 do 16.00 jeździć będą co 20 minut. W przedziale czasowym do godz. 10.00 oraz po godz. 16.00 kursy będą wykonywane wg. rozkładu jazdy jak na sobotę. W tym dniu ostatni kurs na trasie: E. Plater – Kopernika zostanie wykonany o godz. 22.20, Inżynierska/Kopernika- E. Plater o godz. 22.14
autobusy linii nr 30 – wszystkie kursy z zajazdem na ul. Słowiańską
autobusy linii nr 10 – wszystkie kursy z zajazdem na ul. Strzelińską
Dla pozostałych linii miejskich oraz linii zamiejskich będzie obowiązywał rozkład jazdy na niedzielę i święta. Na ten dzień do obsługi komunikacji zostanie wprowadzony cały tabor o zwiększonej pojemności (typu wielkopojemny i standard).

Dodatkowe przystanki zastępcze:
– przy ul. Kazimierza Odnowiciela (na wysokości cmentarza)
– przy ul. Zielonej (do skrzyżowania z ul. Przyjaźni)
Przystanek przy ul. Przyjaźni (po stronie kościoła) zostanie wyłączony z ruchu

Poprzedni artykułZastępca komendanta oficjalnie powołany
Następny artykułWokół cmentarzy tłoczno, ale bez wypadków