Strona główna 0_Slider Zorientowani w Świdnicy!

Zorientowani w Świdnicy! [FOTO]

0

Za nami zawody w biegu na orientację, które odbyły się dziś przed południem na terenie Parku Młodzieżowego w Świdnicy. Wszystko w nawiązaniu do projektu „Orientuj się w Świdnicy”, który promuje zdrowy tryb i biegi na orientację. Przypomnijmy, że będzie to jedna z dyscyplin rozgrywanych podczas 10. Światowych Igrzysk Sportowych The World Games, które w 2017 roku odbędą się we Wrocławiu, jak również w Świdnicy.

 

bieg-na-orientacje-2016-10-26-0-9

Projekt „Orientuj się w Świdnicy” realizowany jest od września do połowy listopada. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Komenda Hufca ZHP Świdnica, a koordynatorem działań Referat Sportu Urzędu Miejskiego w Świdnicy. W ramach inicjatywy lokalnej przeznaczono na ten cel 18 tys. zł.

Pierwszym etapem projektu „Orientuj się w Świdnicy” było przeprowadzenie zajęć z biegu na orientację w klasach IV – VI świdnickich publicznych szkół podstawowych. W zajęciach udział wzięło grubo ponad 1000 uczestników z 57 klas z SP1, SP4, SP8, SP105 oraz SP315. Chłopcy i dziewczęta wraz z kartografem przygotowywali specjalistyczną mapę terenu szkoły. Następnie w każdej klasie, w ramach godzin wychowania fizycznego, odbywała się lekcja instruktażowa, którą prowadzili trenerzy z Dolnośląskiego Związku Orientacji Sportowej. Zajęcia składały się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej.

Drugim elementem projektu było zorganizowanie na terenie Parku Młodzieżowego przy ulicy Armii Krajowej stałych punktów kontrolnych, trwale posadowionych w terenie. Wykonana została również mapa parku do biegu na orientację, która zawiera kilka wersji tras. Dostęp do niej jest możliwy poprzez portal www.znajdzsiewlesie.pl. W obszarze parku zlokalizowana jest tablica informująca – co się w nim znajduje, gdzie i jak można skorzystać z oferty, pobrać mapy itp. Aranżacja terenu parku pozwoli także na przeprowadzanie dziś oficjalnych zawodów w biegu na orientację. Zostały one zorganizowane przez wolontariuszy Hufca ZHP Świdnica.

Przypomnijmy, że organizatorami projektu „Orientuj się w Świdnicy” jest tutejszy Urząd Miejski oraz Dolnośląski Związek Orientacji Sportowej. Partnerami projektu są natomiast Wrocławski Komitet Organizacyjny The World Games 2017, Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Dolnośląska Hufiec im. Szarych Szeregów w Świdnicy oraz drukarnia Aqrat.

/Mateusz Dzień vel Rakoczy, FOTO: Anna Pawłowska/

Poprzedni artykułPod ciężarówką zapadł się chodnik [AKTUALIZACJA]
Następny artykułNowy nabytek dla policjantów w Marcinowicach