Strona główna 0_Slider Zagrożeni chłopcy umieli szukać pomocy

Zagrożeni chłopcy umieli szukać pomocy

2

Nauka może przynosić efekty, które w rezultacie ratują zdrowie, a nawet życie. Dwaj 13-latkowie skorzystali z pogadanki szkolnej, przeprowadzonej przez Straż Miejską i uniknęli pobicia.

ch03Jak opisuje Jacek Budziszewski ze Straży Miejskiej w Świdnicy, w miniony poniedziałek o 19.45 chłopiec zadzwonił na numer alarmowy 986 i powiadomił, że razem z kolega czuje się zagrożony i boi się wrócić do domu. Chwilę wcześniej obaj byli świadkami przepychanki i kłótni między dwoma mężczyznami. Jeden z nich zauważył przyglądających się zajściu chłopców i ruszył w ich kierunki. Nastolatkowie zaczęli uciekać, zatrzymali się na placu św. Małgorzaty i stamtąd zadzwonili po pomoc.

Funkcjonariusz podkreśla, że obaj chłopcy doskonale zapamiętali informacje, usłyszane w szkole. Zachowali się wzorowo, wybierając na miejsce schronienia pełen ludzi plac, dodatkowo monitorowany. Zapamiętali numer alarmowy i bez wahania z niego skorzystali. Napastnik sam zrezygnował z dalszego ścigania chłopców. Obaj zostali przez funkcjonariuszy bezpiecznie odprowadzeni do domów.

Lekcje, poświęcone zasadom bezpieczeństwa w wielu aspektach – od reagowania na zaczepki, przez przechodzenie przez jezdnię po reagowanie na spotkanie z agresywnym zwierzęciem, strażnicy i policjanci prowadzą systematycznie w przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjach.

opr.Agnieszka Szymkiewicz

 

Poprzedni artykułDingo przywiązany do pieca
Następny artykułZostań dawcą szpiku. Akcja w Świdnicy