Strona główna 0_Slider Wyżyli się na wystawie

Wyżyli się na wystawie [FOTO]

9

Prowodyrką była młoda kobieta, a pomysł na „zabawę” podchwyciło trzech jej kolegów. Czworo 20-latków zniszczyło część plenerowej wystawy na skwerze przy ulicy Franciszkańskiej w Świdnicy.

wanda-0027 października  około godz. 23:00 operator monitoringu wizyjnego zwrócił uwagę na grupę młodych ludzi przebywających na ul. Franciszkańskiej w Świdnicy. Już wtedy zachowywali się podejrzanie, rozpierała ich energia. Niedługo potem młodzież postanowiła wyładować ją na ustawionej za budynkiem biblioteki wystawie „XX-lecie Fotomaratonu Świdnickiego” – informuje Jacek Budziszewski ze Straży Miejskiej. – Na koniec całego zajścia jedyna dziewczyna w tym towarzystwie, chcąc zaznaczyć swoją obecność, ciosami „karate” uderzała w zdjęcia, czym spowodowała zniszczenie ramy oraz samych fotografii. Na miejscu udało się ująć i ukarać jednego ze sprawców. W drodze dalszych czynności w sprawie, strażnikom udało się dotrzeć do pozostałych. W dniu 11.10.2016 r. przeprowadzono wobec nich postępowanie mandatowe. Informacja trafi również do właściciela zniszczonego mienia, który określi wartość szkód i obciąży sprawców kosztami.

Jak się okazało, młoda kobieta jest matka małego dziecka i z tego względu strażnicy nie ukarali jej mandatem w najwyższym wymiarze. Ma zapłacić 300 złotych. Jej koledzy zostali ukarani grzywnami po 100 złotych. Jak tłumaczy Jacek Budziszewski, zostali potraktowani łagodnie, bo wyrazili skruchę i maja trudną sytuację materialną.

Agnieszka Szymkiewicz
[email protected]
Zdjęcia pochodzą z miejskiego monitoringu.

 

Poprzedni artykułJak sięgnąć po unijne dotacje? Porady dla firm
Następny artykułSpotkanie z Wojciechem Pszoniakiem