Strona główna 0_Slider Wygraj wejściówkę na „Żmiję” Doroty Stalińskiej

Wygraj wejściówkę na „Żmiję” Doroty Stalińskiej

0

22 października w Świdnicy wystąpi znakomita aktorka Dorota Stalińska. Widzowie będą mogli obejrzeć spektakl, który wkrótce będzie świętował 40-lecie premiery. Na Monodram „Żmija” wg Lwa Tołstoja mamy podwójne zaproszenie dla czytelnika Swidnica24.pl.

stalinska-1W „Żmii”, którą prezentowała ponad 4 tysiące razy, aktorka opowiada historię młodej dziewczyny uwikłanej w sieć dziejowych zdarzeń rosyjskiej rewolucji z pierwszej połowy XX wieku.

„(…) Żmija – trzy i pół tysiąca odsłon wciąż tej samej samotności. Trzy i pół tysiąca powtórek spowiedzi z życia nie do końca lichego, bo jednak z małą nadzieją gdzieś na dnie. Ponad dwadzieścia lat grania opowieści o kobiecie, której marzenia nie wytrzymały zewsząd napierającej obojętności świata. Tak, ponad dwadzieścia lat opowiadania o jakości wiecznej, o czekaniu na ciepło, po czym siedem lat przerwy – i dziś znów to samo. Więc może w siedmiu latach ciszy, gdy Stalińska „Żmiję” zawiesiła na kołku – stara opowieść kolebała się w Stalińskiej tak samo intensywnie, jak w latach grania? Może aktorstwo naprawdę wielkie polega na takich głębokich ciągłościach (…)?”.

Paweł Głowacki, Dziennik Polski, 29 lipca 2006

ŻMIJA
występuje Dorota Stalińska
wg Aleksy Tołstoja
reżyseria scenografia i kostiumy: Dorota Stalińska
premiera: 1978 rok

Bilety 25/15 zł

KONKURS!

Pytanie: Jakie nagrody otrzymała Dorota Stalińska za monodram „Żmija”?

Osoba, która jako pierwsza prawidłowo odpowie na pytanie, otrzyma podwójne zaproszenie na monodram „Żmija” w Świdnicy (22 października). Na e-maile czekamy pod adresem [email protected] do 18 października 2016. W temacie należy wpisać „Żmija”, w treści odpowiedź, imię i nazwisko oraz numer telefonu (do wiadomości redakcji). Zwycięzca zostanie powiadomiony telefonicznie.

Poprzedni artykułVarius Manx z Kasią Stankiewicz w Galerii Świdnickiej
Następny artykułHit jesieni: Foto-Higiena Gać – Polonia-Stal Świdnica (relacja live)